Trwa ładowanie...
turystyka w polsce

Turystyka w Polsce kuleje. Nasz kraj jest mało atrakcyjny dla turystów spoza UE

Turyści spoza Unii Europejskiej omijają Polskę - wynika ze statystyk przygotowanych przez Eurostat z okazji światowego Dnia Turystyki przypadającego na 27 września.

Share
Turystyka w Polsce kuleje. Nasz kraj jest mało atrakcyjny dla turystów spoza UE
Fot: Jacek Kadaj / Shutterstock
d4mnij5

W naszym kraju odwiedzający nie będący mieszkańcami Unii stanowią jedynie 5,7 proc. wszystkich turystów. Dla kontrastu turyści z poza UE są szczególnie ważni dla Cypru, gdzie stanowią 40,3 proc. wszystkich odwiedzających "wyspę Afrodyty". Na Łotwie turyści spoza Unii stanowią 31,2 proc. wszystkich, w Bułgarii 26,9 proc., na Litwie 24,2 proc., a w Grecji 24,0 proc.

Za to turyści z Unii...

Ogółem liczba turystów, którzy odwiedzają nasz kraj rośnie. W I kwartale tego roku ich liczba zwiększyła się o 4,7 proc. w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku - informuje Główny Urząd Statystyczny. W 2014 r. Unię Europejską odwiedziło 456 mln zagranicznych turystów. To o 5,3 proc. więcej niż w 2013 r.

d4mnij5

W sumie w pierwszym kwartale 2015 roku w turystycznych obiektach noclegowych zatrzymało się 4,9 mln turystów z Polski i zagranicy. Udzielono im 12,3 mln noclegów. W hotelach udzielono turystom 7,6 mln noclegów.

Turyści zagraniczni najchętniej zatrzymywali się w hotelach, na które przypadło 83,8 proc. wszystkich noclegów udzielonych turystom zagranicznym.

Od początku stycznia do końca marca 2015 roku w obiektach hotelowych wynajęto 4,7 mln pokoi, z czego 1,3 mln turystom zagranicznym. W ubiegłym roku było to odpowiednio 4,2 mln i 1,2 mln.

Zobacz także: * *Posezonowe okazje urlopowe. Gdzie we wrześniu jechać na wczasy?

d4mnij5

Podziel się opinią

Share
d4mnij5
d4mnij5