Trwa ładowanie...

Tusk: kto zabił dziecko, nie może pracować z dziećmi

Osoba, która zabiła dziecko, nie powinna pracować z dziećmi, niezależnie od zatarcia kary. To komentarz Donalda Tuska do reportażu opublikowanego przez "Gazetę Wyborczą". Chodzi o kobietę, która zakatowała sześcioletniego pasierba a obecnie, po wyjściu z więzienia, uczy w jednej z warszawskich szkół i jest ekspertem ministerstwa edukacji

Tusk: kto zabił dziecko, nie może pracować z dziećmiŹródło: PAP/ Radek Pietruszka
d33nndg
d33nndg

Według premiera, który rozmawiał z dziennikarzami w Brukseli, potrzebna jest szybka i mądra refleksja prawników, żeby takie sytuacje się nie powtarzały. Jednocześnie premier podkreślił, że nie powinno się kwestionować słuszności instytucji zatarcia. Przekonywał, że system pozbawiony tego rozwiązania byłby nieludzki i skazywałby obywatela na banicję i hańbę do końca życia. Zdaniem Donalda Tuska jest to rozwiązanie chrześcijańskie, pozwalające osobie, która odpokutowała, powrócić do społeczeństwa.

Stanowisko w sprawie zajęła minister edukacji narodowej. Krystyna Szumilas chce zmian w Kodeksie Karnym. Mają one zapobiec sytuacji, gdy osoby karane w przeszłości za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu nieletnich pracują w zawodzie nauczyciela. Obecne prawo oświatowe daje możliwość wydania zakazu wykonywania zawodu przez nauczyciela po przeprowadzeniu postępowania dyscyplinarnego, jeśli pedagog został skazany prawomocnym wyrokiem sądowym. Przepisy jednak w ogóle nie dotyczą sytuacji, gdy nastąpiło zatarcie skazania, a tak jest w przypadku opisanym w artykule prasowym.

d33nndg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33nndg