Trwa ładowanie...
iphone
03-02-2011 09:20

TV Trwam dostępna przez komórkę! Razem z TVN 24

Postęp technologiczny nie ma granic. Telewizję ojca Tadeusza Rydzyka można od dziś oglądać bezpośrednio z iPhona i iPada - popularnych gadżetów Apple'a. Ta sama aplikacja umożliwia odbiór nielubianej przez zwolenników redemptorysty TVN24.

TV Trwam dostępna przez komórkę! Razem z TVN 24Źródło: AFP
d373wx3
d373wx3

W iTunes Store, sklepie Apple'a umożliwiającym zakup aplikacji na urządzenia producenta, program jest już dostępny. Na razie jest darmowy. Od 5 lutego ma kosztować 0,79 euro. Program Telewizja na żywo (Live TV) stworzyła holenderska firma Brothers Media. Od 3 lutego aplikacja udostępnia także sygnał TV Trwam.

Oprócz stacji o. Tadeusza Rydzyka dostępne są następujące polskie kanały: Ale Kino, TVN 24, Eska TV, Interia TV, TVN CNBC Biznes, TV Łomża, Toya, Pomerania TV, ITV, Tele 5. Dostępne są także zagraniczne kanały: NHK, Euronews International, Al Jazeera Sport, Al Jazeera, ChristusVincit-TV, Dami, Press TV i France24.

TV Trwam była jedną z pierwszych stacji, która udostępniła tzw. streaming, czyli sygnał telewizyjny, w Internecie. Za pośrednictwem witryny, bez telewizora, można oglądać na żywo toruńską stację. Na stronie udostępnione są także materiały VOD - czyli wideo na żądanie.

Jednak trudno liczyć, by telewizja zyskała wielu widzów. Zapewne nieliczni fani redemptorysty są użytkownikami iPhona czy iPada.
Jednocześnie sama aplikacja na te urządzenie nie zapewnia płynnego obrazu. Użytkownik iStore zauważa, że „na bardzo dobrym zasięgu sieci 3G (Trójmiasto) i iPhone 4 transmisja się zacina, momentami zanika dźwięk a po 3-4 zawieszkach transmisji - aplikacja się po prostu wyłączyła”.

Do płynnego odbioru telewizji przyda się zasięg sieci Wi-Fi, zresztą sam producent zastrzega, że nie wszystkie stacje można oglądać za pośrednictwem sieci 3G, internetowe łącza komórkowe, przynajmniej na razie, nie w pełni nadają się do oglądania telewizji przez internet.

d373wx3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d373wx3