Trwa ładowanie...
d3192cx
d3192cx
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

TVN: dobre wyniki na wiosnę m.in. dzięki wysokim wpływom z reklam (aktl.)

#
Dochodzą informacje m.on. o wynikach kanałów kodowanych i obsłudze długu
#
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3192cx

05.05. Warszawa (PAP/PAP Technologie) - Przychody TVN w I kw. 2015 r. wzrosły o 3,6 proc. - do 363 mln zł; to zasługa głównie wzrostu przychodów z reklam oraz dobrych wyników oglądalności na początku sezonu wiosennego - poinformował na wtorkowej konferencji prasowej prezes TVN Markus Tellenbach.

Przychody z reklam w pierwszym kwartale 2015r., według deklaracji prezesa i dyrektora generalnego TVN, Markusa Tellenbacha, wzrosły o 4,5 proc., czyli o ok. 13 mln zł. Zrekompensowały one koszty operacyjne w tym samym okresie, związane z inwestycjami w wiosenną ramówkę stacji, które były większe o 3,2 proc. Dzięki temu TVN odnotował dodatni wpływ w wysokości 47 mln zł. Dla porównania, w I kw. 2014r. stacja miała stratę w wysokości 76 mln zł.

Tellenbach zaznaczył, że dobry wynik w pierwszym kwartale jest powiązany również z wynikami operacyjnymi we wszystkich obszarach. Zwrócił też uwagę, że oferta programowa głównego kanału TVN zdominowała rynek oglądalności na początku sezonu.

d3192cx

"Ramówka głównego kanału pokonała konkurencję, znacznie przewyższając wyniki Polsatu i TVP1" - dodał Tellenbach. Zaznaczył, że oglądalność głównego kanału TVN na początku sezonu wiosennego była na poziomie 14,1 proc. w komercyjnej grupie docelowej oraz 16,3 proc. w grupie miejskiej.

Według deklaracji prezesa TVN, wzrosła również oglądalność kanałów tematycznych - z 8,7 proc. w ostatnim kwartale 2014 r. do 9,1 proc. w omawianym okresie. O 30 proc. wzrosły również przychody z usług premium, co - jak poinformowano - było efektem poprawy warunków cenowych i pozyskaniu czterech nowych kanałów zewnętrznych (TVS, Romance TV, power TV i Orange Sport). Dzięki temu TVN reprezentuje obecnie 44 kanały w obszarze sprzedaży reklamy.

"Te dodatkowe kanały generują nieco mniejszy wzrost. Są to kanały niszowe, ale o wysokiej jakości, w związku z czym poprawiliśmy konkurencyjność i atrakcyjność naszej oferty" - dodał Tellenbach.

Największy procentowy wzrost w pierwszym kwartale br. TVN osiągnął w usługach online. Liczba odtwarzanych przez internautów materiałów TVN wzrosła na wiosnę o 62 proc. Przychody z działalności w tym obszarze wzrosły o 19 proc. Liczba materiałów wideo odtworzonych w sieci wyniosła 300 mln, a średni czas spędzony na korzystaniu z Playera TVN osiągnął 6,45 godz.

d3192cx

Grupa TVN w I kw. 2015 r. odnotowała również wzrost zasięgu kanałów nadawanych za pomocą naziemnej telewizji cyfrowej - oraz wzrost przychodów o 1 proc., głównie dzięki poprawie wyników finansowych kanałów TVN7 i TTV. "Podjęliśmy szereg działań mających na celu wsparcie TTV i TVN7 i jesteśmy przekonani, że możemy dalej wzmacniać ich dystrybucję" - dodał Tellenbach.

Z kolei przychody z kodowanych kanałów płatnej telewizji wzrosły o 6 proc., na co złożyły się: zwiększenie sprzedanego czasu reklamowego, jego bardziej atrakcyjne ceny dla kanałów TVN24, TVN Style i TVN Turbo. Poprawie uległy też wyniki spółek stowarzyszonych TVN. W porównaniu do analogicznego okresu 2014 r. niemal dwukrotnie wzrosły zyski platformy nC+ - z 7,5 do 14,4 mln zł. Przychody Onetu nieznacznie spadły - z 1,5 do 1,4 mln zł.

Jak podał dyrektor finansowy TVN John Driscoll, poprawiła się również sytuacja zadłużenia stacji. Dług brutto w I kw. 2015 r. obniżył się według niego o 160 mln zł, głównie dzięki akcji skupu obligacji w roku ubiegłym, oraz mocniejszemu kursowi złotego względem euro. W obniżeniu zadłużenia pomogło też gromadzenie gotówki, której zapasy wzrosły z 315 mln zł na koniec 2014 r. do 339 mln zł na początku wiosny 2015 r.

d3192cx

Podziel się opinią

Share
d3192cx
d3192cx