Trwa ładowanie...
d3tjptq
d3tjptq

TVN podtrzymuje cel dla skorygowanej EBITDA na ok. 590 mln zł w tym roku

Warszawa, 05.05.2014 (ISBnews) - TVN podtrzymuje oczekiwania dotyczące całorocznej jednocyfrowej dynamiki wzrostu przychodów w przedziale od średniej do wysokiej oraz osiągnięcie skorygowanej EBITDA na poziomie ok. 590 mln zł, poinformował prezes Markus Tellenbach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3tjptq

"Biorąc pod uwagę obiecującą perspektywę rynkową, podtrzymujemy nasze oczekiwania na całoroczną jednocyfrową dynamikę przychodów w przedziale od średniej do wysokiej oraz osiągnięcie skorygowanej EBITDA na poziomie ca. 590 mln zł" - powiedział Tellenbach, cytowany w komunikacie.

Jak podano, skorygowana EBITDA wzrosła o 5,3% r/r do 92 mln zł w I kwartale w efekcie wyższych przychodów częściowo skompensowanych przez wzrost kosztów związanych z wiosenną ofertą programową, głównie w zakresie marketingu i badań, amortyzacji kosztów produkcji własnej i zakupionych licencji programowych, opłat z tytułu praw autorskich oraz wynagrodzeń. Skorygowana marża EBITDA wzrosła do 25,2% z 24,8% w analogicznym kwartale 2014 roku.

TVN jest jedną z wiodących spółek mediowych w Polsce oferującą bezpłatne i płatne lifestylowe i rozrywkowe kanały telewizyjne, w tym m.in. TVN, TVN Style, TTV, TVN Turbo, a także wiodący całodobowy kanał informacyjny TVN24 oraz kanał informacji gospodarczych TVN24 Biznes i Świat. W 2014 roku dzięki swojej ofercie TVN zyskał największą na polskim rynku oglądalność na poziomie 22%. W połowie marca br. Scripps Networks Interactive zawarła umowę nabycia 52,7% akcji TVN od ITI oraz Grupy Canal+.

(ISBnews)

d3tjptq

Podziel się opinią

Share
d3tjptq
d3tjptq