Trwa ładowanie...
dupy9wg

TVN podtrzymuje zamknięcie transakcji dot. platformy "n" i Cyfry Plus do końca roku

07.11. Warszawa (PAP) - TVN podtrzymuje, że spodziewa się zamknięcia transakcji dotyczącej platformy "n" i Cyfry Plus w czwartym kwartale, a finalizacja transakcji nie wpłynie...
Share
dupy9wg

07.11. Warszawa (PAP) - TVN podtrzymuje, że spodziewa się zamknięcia transakcji dotyczącej platformy "n" i Cyfry Plus w czwartym kwartale, a finalizacja transakcji nie wpłynie negatywnie na wyniki - poinformował podczas konferencji prasowej Markus Tellenbach, prezes TVN.

"Nie ma żadnych opóźnień, jeśli chodzi o transakcję platformy "n" i Cyfry Plus. Z pewnością zamkniemy tę transakcję w IV kw. Jesteśmy na końcowym etapie negocjacji. Chcę zapewnić, że finalizacja tej transakcji nie wpłynie negatywnie na nasze wyniki" - powiedział Tellenbach.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał we wrześniu pozytywną decyzję zezwalającą na połączenie platformy "n" i Cyfry Plus.

dupy9wg

Urząd od kwietnia prowadził dwa postępowania w sprawie tej koncentracji. Jedno dotyczyło przejęcia przez Groupe Canal Plus kontroli nad spółką N-Vision, która ma być sprawowana wspólnie z ITI Holdings, a drugie przejęcia przez Groupe Canal Plus i TVN kontroli nad podmiotem powstałym w wyniku połączenia Canal Plus Cyfrowy oraz ITI Neovision, co umożliwi połączenie działalności w zakresie platform satelitarnych.

Głównym zobowiązaniem TVN w ramach tej transakcji jest wniesienie pośrednio lub bezpośrednio jej całego udziału w "n", natomiast głównym zobowiązaniem Grupy Canal Plus jest wniesienie pośrednio lub bezpośrednio jej całego udziału w Cyfrze Plus do połączonego podmiotu "n/C+", w którym TVN będzie posiadał 32 proc. udziałów, Grupa Canal Plus będzie posiadać 51 proc. udziałów, a pozostałe 17 proc. kapitału zakładowego "n/C+" będzie kontrolowane przez UPC.

W połowie grudnia ubiegłego roku na rynek trafiła informacja, że TVN wraz z ITI Media Group Limited zawarły umowy ustanawiające strategiczne partnerstwo z Grupą Canal Plus i połączenie działalności ITI Neovision, operatorem platformy "n" oraz Canal Plus Cyfrowy, operatorem platformy "Cyfra Plus". Celem transakcji jest połączenie platformy "n" i Cyfry Plus. Podano wówczas, że zamknięcie transakcji jest spodziewane w drugiej połowie 2012 roku. (PAP)

kam/ bas/ ana/

dupy9wg

Podziel się opinią

Share
dupy9wg
dupy9wg