Trwa ładowanie...
d1zimmt
media
03-10-2008 14:26

TVN zainteresowany 3 programami na drugim multipleksie

3.10.Warszawa (PAP) - Grupa TVN zgłosiła zainteresowanie 3 programami na drugim multipleksie - poinformował PAP Piotr Walter, prezes spółki.


"Zgłosiliśmy...

d1zimmt
d1zimmt

3.10.Warszawa (PAP) - Grupa TVN zgłosiła zainteresowanie 3 programami na drugim multipleksie - poinformował PAP Piotr Walter, prezes spółki.

"Zgłosiliśmy wstępne zainteresowanie 3 programami na drugim multipleksie" - powiedział PAP Walter.

Według środowych informacji PAP zainteresowanie drugim ogólnopolskim multipleksem, na którym dostępnych ma być 7 programów, zgłosiło już 10 podmiotów.

UKE oraz Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji planują ogłoszenie konkursu na dostęp do tego multipleksu.

d1zimmt

W połowie września prezes UKE ogłosiła dostępność częstotliwości z zakresu 470-862 MHz na cele rozpowszechniania lub rozprowadzania programów radiowych lub telewizyjnych w drugim ogólnopolskim multipleksie cyfrowym DVB-T.

Zgłoszenie zainteresowania nie jest jednak równoznaczne ze złożeniem wniosku o rezerwację częstotliwości.

Pod koniec sierpnia UKE informowało, że do urzędu wpłynęło 14 wniosków o dostęp do pierwszego multipleksu telewizji cyfrowej (tzw. DVB-T), wśród nich była także TVN.

Multipleks jest kombinacją kilku programów telewizyjnych oraz różnych usług dodatkowych, przesyłanych w jednym kanale częstotliwości. Operator multipleksu odbiera programy i usługi od nadawców, łączy je i przesyła do odbiorców.

Według wcześniejszych informacji UKE chce także uruchomić trzeci multipleks i prowadzi badania techniczne dotyczące jego zasięgu na terenie Polski.

Ewa Pogodzińska (PAP)

epo/ asa/

d1zimmt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zimmt