Trwa ładowanie...

TVP pod lupą NIK. Czy telewizja publiczna prawidłowo zarządza majątkiem?

Jak donosi portal "Presserwis" urzędnicy Najwyższej Izby Kontroli (NIK) rozpoczynają kontrolę telewizji publicznej. Działania mają m.in. na celu ocenę gospodarki majątkowej TVP.

Share
TVP pod lupą NIK. Czy telewizja publiczna prawidłowo zarządza majątkiem?Źródło: NurPhoto via Getty Images
dao52rq

TVP pod lupą NIK. Czy telewizja publiczna prawidłowo zarządza majątkiem?

Na wstępie warto przypomnieć, że już na początku br. NIK informował o możliwej kontroli TVP. Jako powód wskazywano wówczas "dbałość organów administracji publicznej o podtrzymywanie tożsamości kulturowej i językowej mniejszości narodowych".

Krytyka KPRM w "Wiadomościach" TVP. Dworczyk mówi o nierzetelności w mediach

Jak komentuje wydział prasowy NIK, kontrolerzy sprawdzą przede wszystkim, czy TVP SA prawidłowo zarządza majątkiem i gospodaruje środkami finansowymi. Na tym etapie jednak, podobnie jak przy wszystkich innych naszych trwających kontrolach, nie możemy na razie pisać o szczegółach

dao52rq

TVP pod lupą NIK. Czy telewizja publiczna prawidłowo zarządza majątkiem?

Według planu NIK, projekt informacji pokontrolnej ma być gotowy pod koniec roku, a zaakceptowany na początku 2021 r. Sama kontrola w TVP była zapisana w planie pracy Najwyższej Izby Kontroli na 2020 r. Jest realizowana przez Departament Nauki, Oświaty i Dziedzictwa Narodowego.

Zysk Telewizji Polskiej w I kw. 2015 r. wyniósł 114,7 mln zł i był lepszy rok do roku o 9,1 mln zł. Złożyły się na to wyższe przychody ze sprzedaży, reklam, abonamentu, ale także oszczędności - poinformowało we wtorkowym komunikacie Centrum Informacji TVP.

dao52rq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dao52rq
dao52rq