Trwa ładowanie...

TVP podpisała umowę z firmą zewnętrzną ws. outsourcingu

TVP podpisała w poniedziałek umowę z firmą Leasing Team, która 1 lipca przejmie cztery grupy zawodowe zatrudnione dotychczas w spółce: charakteryzatorów, montażystów, grafików i część dziennikarzy. O zawarciu umowy poinformowało Centrum Informacji TVP.

Share
TVP podpisała umowę z firmą zewnętrzną ws. outsourcinguŹródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
d1dnpeb

Outsourcing obejmie pracowników i współpracowników Telewizji Polskiej, łącznie ok. 400 osób. Po przejściu do wyłonionej w przetargu firmy pracownicy będą mieli zagwarantowaną pracę i wynagrodzenia w dotychczasowej wysokości przez rok. Będą oni realizowali zadania zlecone przez Telewizję Polską za pośrednictwem przedstawicieli Leasing Team, którzy nie będą mieli wpływu na treść i formę programów. Przeniesieni pracownicy będą realizować zadania na terenie Telewizji Polskiej i korzystać ze sprzętu spółki.

Celem outsourcingu jest - jak podkreślił w niedawnej rozmowie z PAP rzecznik prasowy telewizji Jacek Rakowiecki - zachęcenie przeniesionych pracowników do zakładania własnej działalności. Pracownicy, którzy się na to zdecydują, mają otrzymać premie oraz ofertę współpracy bezpośrednio z TVP na podstawie umowy biznesowej.

Przeciwko outsourcingowi protestują związkowcy. W ocenie związku zawodowego "Wizja" przeniesienie pracowników do firmy zewnętrznej jest niezgodne z prawem i stanowi próbę przerzucenia na pracowników obowiązku uiszczania opłat na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne oraz zaliczek na podatki od wynagrodzeń. - Uchylanie się przez obywateli od wnoszenia obligatoryjnych opłat abonamentowych jest piętnowane na wszystkich antenach TVP, zaś zarząd TVP równocześnie uchyla się od publicznoprawnych płatności z tytułu zatrudnienia i pracy profesjonalistów niezbędnych dla realizacji ustawowych celów i zadań (telewizji publicznej - PAP) - podkreślili związkowcy w liście do prezydenta Bronisława Komorowskiego, do którego zwrócili się o pomoc.

d1dnpeb

Telewizyjna "Solidarność" skierowała z kolei list do premiera Donalda Tuska. Związkowcy bardzo krytycznie ocenili w nim stosunek premiera do mediów publicznych. Jak podkreślili, "sprawą szczególnie bulwersującą i niezrozumiałą" jest brak przyzwolenia rządu na ustanowienie nowego systemu finansowania mediów publicznych. -Sytuacja jest tak dramatyczna, że doprowadziła zarząd Telewizji Polskiej do wymyślenia całkowicie irracjonalnej próby pozbycia się ogromnej części załogi za pomocą bardzo liberalnej techniki outsourcingu - czytamy w liście "Solidarności" do premiera zamieszczonej na stronie związku.

d1dnpeb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dnpeb
d1dnpeb