Trwa ładowanie...
d45iqfh

Twój Ruch: projekt budżetu - do dalszych prac w sejmowych komisjach

Twój Ruch opowiada się za skierowaniem projektu ustawy budżetowej na 2015 r. do dalszych prac w sejmowych komisjach - powiedział w środę w Sejmie poseł Twojego Ruchu Sławomir Kopyciński. Zapowiedział poprawkę dotyczącą likwidacji Funduszu Kościelnego.
Share
d45iqfh

Przyszłoroczny budżet nie jest "budżetem marzeń, ale rodzi pewne nasze nadzieje" - podkreślił Kopyciński podczas środowej debaty w Sejmie nad projektem ustawy budżetowej na 2015 r.

"Nie chcę dziś deklarować, że będziemy głosowali za jego odrzuceniem bądź jego przyjęciem. Uważamy, że należy dać sobie szansę, dlatego jesteśmy za tym, aby ten projekt został skierowany do dalszych prac w komisjach sejmowych. Tam będziemy składać swoje poprawki, zaczynając od tego nieszczęsnego Funduszu Kościelnego" - zaznaczył poseł Twojego Ruchu.

Ubolewał, że pomimo zapowiedzi Donalda Tuska ws. likwidacji Funduszu, on dalej istnieje. Jak mówił, Fundusz zachowuje wszystkie przywileje kleru. Przypomniał, że na ten rok przewidziano w tym Funduszu 118 mln zł.

d45iqfh

"Z Funduszu Kościelnego są finansowane składki na przykład dla misjonarzy na Dominikanie. Część z nich ma zarzuty prokuratorskie, ponieważ są podejrzewani o pedofilię. (...) Czy jest uczciwe z naszej strony, aby tego typu praktyki i tego typu ludzi finansowano z budżetu państwa" - pytał poseł TR.

"Będziemy składać stosowną poprawkę w trakcie dalszych prac w komisji, ponieważ ten Fundusz jest hańbą dla nas wszystkich i powinien zostać już dawno zlikwidowany" - przekonywał.

Jak mówił, w tym i przyszłym roku na otoczenie gospodarcze, geopolityczne Polski będą oddziaływać czynniki związane z mniejszym od oczekiwań, ale jednak wyraźnym ożywieniem w krajach UE. Z drugiej strony - jak zauważył - dotkliwe, zwłaszcza dla naszego rolnictwa, są ograniczenia w wymianie handlowej z Rosją.

d45iqfh

Podziel się opinią

Share
d45iqfh
d45iqfh