Trwa ładowanie...
d47a1or

Tygodniowy przegląd wiadomości z serwisu ISBnews Inwestycje

Warszawa, 07.11.2014 (ISBnews) - Poniżej przedstawiamy przegląd najważniejszych wiadomości z serwisu ISBnews Inwestycje z okresu 3-7 listopada br.
Share
d47a1or

Wałbrzyska SSE udostępniła halę przemysłową dla MŚP w Bolesławcu

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest-Park (WSSE) otwarła halę przemysłową w Bolesławcu, przeznaczoną dla inwestycji małych i średnich przedsiębiorców, podała Strefa.

Oddano obwodnicę Augustowa, zbudowaną przez Budimex za 659 mln zł

d47a1or

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddała do użytku obwodnicę Augustowa w ciągu planowanej drogi ekspresowej S61 od Ostrowi Mazowieckiej do granicy z Litwą, podała Dyrekcja. Inwestycję zrealizował - za 659 mln zł brutto - Budimex.

DCT Gdańsk ma 290 mln euro kredytu na m.in budowę II głębokowodnego nabrzeża

DCT Gdańsk podpisał z grupą banków komercyjnych i wspierających rozwój umowę kredytową o wartości 290 mln euro na budowę drugiego głębokowodnego nabrzeża kontenerowego i refinansowanie zobowiązań terminalu, podała spółka.

Tauron ma umowę na budowę II etapu farmy wiatrowej Marszewo, o mocy 18 MW

d47a1or

Tauron Ekoenergia podpisał umowę na budowę drugiego etapu farmy wiatrowej Marszewo w zachodniopomorskim, o mocy 18 MW, podała spółka. Wartość inwestycji to 100 mln zł.

Rosehill Investments ma 46 mln euro pożyczki na działkę pod galerię handlową w Warszawie

Griffin Property Finance II - nowa platforma Griffin Group finansująca projekty nieruchomościowe - udzieliła firmie Rosehill Investments pożyczki w wysokości 46 mln euro na zakup działki i prace przygotowawcze do budowy galerii handlowej w Warszawie, podała Griffin.

UPS i Panattoni oficjalnie rozpoczęły budowę centrum przeładunkowego w Strykowie

d47a1or

UPS jako inwestor oraz Panattoni Europe jako wykonawca symbolicznie zainaugurowali budowę nowego centrum przeładunkowego oraz oddziału UPS w Strykowie, podało Panattoni. Otwarcie obiektu w Strykowie, który będzie miał łączną powierzchnię prawie 13 tys. m2, planowane jest na pierwszą połowę 2015 roku.

Ukończono budowę Strefy Aktywizacji Gospodarczej w Czerniejewie za 4,3 mln zł

Gmina Czerniejewo zakończyła przedsięwzięcie pn. ?Utworzenie Strefy Aktywizacji Gospodarczej na terenie Gminy Czerniejewo w Powiecie Gnieźnieńskim", którego efektem jest powstanie terenów inwestycyjnych o łącznej powierzchni 10,69 ha, podał Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Inwestycja kosztowała blisko 4,3 mln zł.

Konsorcjum Mostostalu Warszawa ma umowę na remont akademika AGH za 24 mln zł

d47a1or

Konsorcjum Mostostalu Warszawa (lider) i Przedsiębiorstwa Wdrożeniowego NTB zawarło z Akademią Górniczo-Hutniczą (AGH) w Krakowie umowę na remont i przebudowę domu studenckiego za 23,75 mln zł brutto, podała spółka.

Warbud ma umowę na przebudowę kamienicy na muzeum we Wrocławiu

Warbud podpisał z Zakładem Narodowym im. Ossolińskich umowę na przebudowę kamienicy we Wrocławiu na potrzeby Muzeum Pana Tadeusza, podała spółka.

Viking Windows zainwestuje min. 3 mln zł w zakład w Słupskiej SSE w Koszalinie

d47a1or

Viking Windows planuje zainwestować co najmniej 3 mln zł w ciągu 2 lat w podstrefie Koszalin Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSSE), podał Urząd Miasta Koszalina. Spółka stworzy 100 miejsc pracy w zakładzie produkcyjnym stolarki drewnianej.

Astaldi z najkorzystniejszą ofertą na podlaski odcinek S8 wartą 440,7 mln zł

Oferta Astaldi, warta 440,68 mln zł brutto, została uznana za najkorzystniejszą w przetargu na rozbudowę drogi krajowej nr 8 do parametrów drogi ekspresowej S8 na odcinku od obwodnicy Mężenina do Jeżewa (woj. podlaskie), podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

BGK udzielił Immobel 56,5 mln euro kredytu na przebudowę d. DH Smyk w Warszawie

d47a1or

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) udzielił spółce Immobel 56,5 mln euro kredytu na przebudowę i rozbudowę dawnego DH Smyk w Warszawie, podał bank. Kredyt przyznany został w ramach programu "Inwestycje polskie".

Konsorcjum Mirbudu ma umowę na I etap obwodnicy Inowrocławia za 359 mln zł

Konsorcjum Mirbudu i PBDiM Erbedim zawarło z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) umowę na budowę obwodnicy Inowrocławia w ciągu drogi krajowej nr 15 i 25 (etap I) o długości prawie 19 km, podała GDDKiA. Wartość kontraktu to 359 mln zł brutto.

GDDKiA oddaje do użytkowania odcinki DTŚ i S69 w śląskim

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) oddała do użytku 2,8-kilometrowy odcinek Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach, z węzłem z autostradą A1. Natomiast jutro udostępni 6,2-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S69 od węzła Mikuszowice do węzła Buczkowice, na trasie z Bielska-Białej do Żywca, podała Dyrekcja.

Warszawa podpisała ze spółkami PKP list intencyjny ws. inwestycji w aglomeracji

Warszawa podpisała z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi i PKP S.A. list intencyjny w sprawie koordynacji inwestycji w aglomeracji warszawskiej, zaplanowanych do roku 2022. Ich wartość sięgnie 25 mld zł, podał stołeczny Ratusz.

EBOR uruchomił II edycję PolSEFF, przeznacza na program 200 mln euro

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) uruchomił drugą edycję Programu Finansowania Rozwoju Zrównoważonej Energii w Polsce PolSEFF2. Na finansowanie inwestycji przynoszących oszczędność energii w małych i średnich firmach przeznaczone jest, za pośrednictwem uczestniczących w programie banków, 200 mln euro, podał EBOR.

Konsorcjum Budimeksu ma umowę na odcinek S7 Miłomłyn - Ostróda za 292 mln zł

Konsorcjum Budimeksu i Ferrovial Agroman podpisało umowę na realizację odcinka drogi ekspresowej S7 Miłomłyn - Ostróda Północ. Wartość kontraktu to 292,3 mln zł brutto, podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Spółka Mostostalu Zabrze wykona prace za 24 mln zł netto przy blokach Elektrowni Opole

Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego zawarł z firmą Polimex Projekt Opole umowę o wartości 24,35 mln zł netto na wykonanie płyt dennych skrzyń fundamentowych maszynowni bloków 5 i 6 wraz z komorami pomp kondensatu realizowanych w ramach zadania p.n. "Budowa bloków nr 5 i nr 6 w Elektrowni Opole", podał Mostostal Zabrze.

Mostostal Warszawa wybuduje etap osiedla dla Ronsona za 34,2 mln zł netto

Mostostal Warszawa zawarł z Ronson Development umowę na generalne wykonawstwo kolejnego etapu inwestycji Osiedle Espresso w Warszawie na 142 mieszkania. Wynagrodzenie Mostostalu to 34,2 mln zł netto, podała spółka. Termin realizacji to 22 miesiące wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

PKP ogłosiły przetarg na pierwsze cztery nowe dworce systemowe

PKP S.A. ogłosiły przetarg na wybór wykonawców czterech pierwszych tzw. Innowacyjnych Dworców Systemowych (IDS) na stacjach: Strzelce Krajeńskie Wschód, Mława, Nasielsk i Ciechanów, podała spółka. Docelowo powstanie kilkanaście IDS-ów.

Piechociński: W każdej sekundzie w SSE w Polsce inwestowanych jest 215 zł

Zgodnie z zaprezentowanym przez Ministerstwo Gospodarki "Licznikiem inwestycji w Specjalnych Strefach Ekonomicznych", na terenie polskich SSE aktualnie inwestowanych jest 215 zł w każdej sekundzie, poinformował wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński.

Konsorcjum Elektrobudowy z umową na II etap farmy Resko PGE za 66 mln zł netto

Konsorcjum spółek Mega (lider) oraz Elektrobudowa podpisało z PGE Energia Odnawialna umowę na zaprojektowanie i budowę farmy wiatrowej Resko Etap II o łącznej mocy zainstalowanej 76 MW (zachodniopomorskie). Wartość kontraktu to 66,38 mln zł netto, z czego na Elektrobudowę przypada 26,91 mln zł, podała Elektrobudowa.

Unibep ma umowę na zespół mieszkaniowy w Warszawie za 27,8 mln zł netto

Unibep zawarł ze spółką z grupy - Unidevelopment umowę na generalne wykonawstwo zespołu mieszkaniowego Osiedle 360 Stopni w Warszawie za 27,83 mln zł netto, podała spółka.

Vistal ma najkorzystniejszą ofertę na most na Nogacie w Malborku za 67,3 mln zł

Oferta Vistalu Gdynia, warta 67,3 mln zł brutto, została uznana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) za najkorzystniejszą w postępowaniu na budowę mostu na Nogacie w Malborku w ciągu DK 22 i DK 55, podała spółka.

PIR może zainwestować ok. 200 mln zł w budowę Trasy Łagiewnickiej w Krakowie

Polskie Inwestycje Rozwojowe (PIR) - podmiot realizujący kapitałowy filar programu Inwestycje Polskie, podpisały wstępną umowę z władzami Krakowa dotyczącą budowy Trasy Łagiewnickiej. Projekt szacowany jest wstępnie na 800 mln zł, a zaangażowanie PIR może wynieść ok. 200 mln zł, podała spółka.

Inpro: Koniec prac w 4 budynkach Wróbla Staw Mieszkania 2 mies. przed terminem

Spółka Inpro zakończyła z dwumiesięcznym wyprzedzeniem prace budowlane pierwszych czterech budynków inwestycji Wróbla Staw Mieszkania. Deweloper sprzedał ponad 60% mieszkań z II i III etapu osiedla w Gdańsku Jasieniu, a pod koniec br. planuje rozpocząć sprzedaż ostatniego już etapu inwestycji.

Otwarto przebudowaną przez Budimex za 104 mln zł netto DW nr 892 w podkarpackim

Otwarto 29-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 892 Zagórz-Komańcza, przebudowany przez Budimex za 104,1 mln zł netto, podała spółka.

KGHM uruchomił bloki kogeneracyjne w Polkowicach i Głogowie

KGHM Polska Miedź uruchomił produkcję energii elektrycznej i ciepła w blokach gazowo-parowych w Polkowicach i Głogowie, o mocy elektrycznej do 42 MWe i cieplnej do 40 MWt. Praca bloków pokryje około jednej czwartej zapotrzebowania KGHM na energię elektryczną, podała spółka. Inwestycja kosztowała 523 mln zł.

Dom Development przekazał pierwsze lokale na Żoliborzu Artystycznym w Warszawie

Dom Development rozpoczął przekazywanie mieszkań w inwestycji Żoliborz Artystyczny w Warszawie - w budynkach A, B, C i F, powstałych w ramach I i II etapu osiedla, podała spółka.

Skanska sprzedała część kompleksu Kapelanka 42 w Krakowie na rzecz Reino

Skanska Property Poland sprzedała Budynek B krakowskiego kompleksu Kapelanka 42 na rzecz Reino Dywidenda FIZ, podała Skanska. Powierzchnia obiektu to ok. 11,7 tys. m2.

Krynicki Recykling otwarł zakład uzdatniania stłuczki szklanej w KSSE w Lublińcu

Krynicki Recykling ukończył budowę zakładu uzdatniania stłuczki szklanej w Lublińcu (śląskie), zlokalizowanego na terenach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE). To pierwszy podmiot, który uruchomił działalność na terenach KSSE w tym rejonie, podała spółka. Wartość inwestycji wyniosła 40 mln zł.

Aliplast zainwestuje ok.30 mln zł w zakładzie w podstrefie Lublin mieleckiej SSE

Aliplast zainwestuje łącznie ok. 30 mln zł w linie produkcyjne w fabryce systemów aluminiowych w podstrefie Lublin Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Spółka planuje wzrost zatrudnienia o około 75-80 osób, podał Urząd Miasta Lublina.

Kamień węgielny w największej inwestycji w infrastrukturze: Elektrowni Opole

W uroczystości wmurowania kamienia węgielnego w największej inwestycji infrastrukturalnej w Polsce po 1989 roku, czyli budowie dwóch bloków energetycznych o łącznej mocy 1800 MW za 11,6 mld zł w Brzeziach pod Opolem, wzięła udział m.in. premier Ewa Kopacz.

NSG Group rozpoczęła rozbudowę zakładu Pilkington Automotive w Chmielowie

NSG Group rozpoczęła rozbudowę zakładu Pilkington Automotive w Chmielowie, wartą 24 mln euro. Rozpoczęte działania zwiększą moce produkcyjne zakładu o 50% i przyczynią się do utworzenia 300 nowych miejsc pracy, poinformował prezes Pilkington Automotive Poland Ryszard Jania.

Pełna treść depesz dostępna jest na stronie http://www.isbnews.pl/investments.php.

(ISBnews)

d47a1or

Podziel się opinią

Share
d47a1or
d47a1or