Trwa ładowanie...
przepisy

Tyle dziennie musi poświęcić przedsiębiorca, by być na bieżąco z przepisami

W Polsce co roku powstaje coraz więcej nowych aktów prawnych.

Share
Tyle dziennie musi poświęcić przedsiębiorca, by być na bieżąco z przepisamiŹródło: WP.PL, fot: Fotolia
dzpd9yl

W Polsce co roku powstaje coraz więcej nowych przepisów. Aż trzy godziny i 53 minuty musiałby poświęcić każdego dnia przedsiębiorca, by być na bieżąco ze zmieniającymi się regulacjami prawnymi - pisze "Rzeczpospolita".

To o 27 minut więcej niż przed rokiem - wynika z "Barometru stabilności otoczenia prawnego w Polsce", który co kwartał opracowuje firma Grant Thornton.

Według raportu w I półroczu 2015 przyjęto 12 784 strony maszynopisu aktów prawnych, 7,2 proc. więcej niż w tym samym okresie 2014 r. A tempo rośnie - w I kwartale wzrost wyniósł 5,5 proc. w porównaniu do I kw. 2014 r., a w II kw. - już 9,1 proc.

dzpd9yl

- Pamiętajmy, że aby być na bieżąco ze zmianami w prawie, nie wystarczy śledzenie nowych aktów prawnych. Trzeba je też osadzać w kontekście prawnym i dostosowywać firmy do nowych przepisów – mówi dziennikowi Tomasz Wróblewski, partner zarządzający Grant Thornton w Polsce.

Jeśli utrzymany zostanie przyrost przepisów z pierwszej połowy roku, to w całym 2015 r. wejdzie w życie 27 480 stron nowych regulacji, o 1 846 więcej niż w 2014 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
dzpd9yl

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzpd9yl
dzpd9yl