Trwa ładowanie...
d1mn5h4

Tylko jedna ważna kandydatura na prezesa PGNiG

28.12. Warszawa (PAP) - Podczas zaplanowanych na 12 stycznia przyszłego roku rozmów z potencjalnymi kandydatami na prezesa Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, rada...

Share
d1mn5h4

28.12. Warszawa (PAP) - Podczas zaplanowanych na 12 stycznia przyszłego roku rozmów z potencjalnymi kandydatami na prezesa Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, rada nadzorcza spółki spotka się tylko z jednym kandydatem, gdyż oferta drugiej osoby nie spełniła wymagań formalnych - podała spółka we wtorkowym komunikacie.

"Rada Nadzorcza PGNiG SA podczas posiedzenia w dniu 28 grudnia 2010 roku zapoznała się z dwiema ofertami kandydatów na stanowisko prezesa zarządu (...). Spośród osób, które zgłosiły swoje oferty na stanowisko prezesa zarządu jedna nie spełniła wymagań formalnych określonych w warunkach konkursu" - napisano w komunikacie PGNiG.

Według nieoficjalnych informacji, kandydat którego ofertę odrzucono z powodów formalnych nie posiadał ważnego tak zwanego certyfikatu bezpieczeństwa umożliwiającego dostęp do informacji niejawnych.

Obecny prezes PGNiG, który wystartował w konkursie, ma ważny certyfikat.

We wtorkowym komunikacie PGNiG podano, że rada nadzorcza zapoznała się również z czterema ofertami na stanowiska członków zarządu PGNiG. Wszystkie te kandydatury spełniły wymagane kryteria.(PAP)

pif/ ana/

d1mn5h4

Podziel się opinią

Share
d1mn5h4
d1mn5h4