Trwa ładowanie...

Uber wyda w Krakowie miliony. Jedyna taka inwestycja w tej części Europy

Uber - twórcy aplikacji mobilnej służącej do zamawiania transportu samochodowego otworzą w Krakowie swoje centrum wsparcia biznesu. To pierwsza taka inicjatywa amerykańskiego giganta w Europie Środkowo-Wschodniej. Łączna wartość inwestycji to 38 mln zł.

Uber wyda w Krakowie miliony. Jedyna taka inwestycja w tej części EuropyFot: materiały prasowe Uber
d27twaq
d27twaq

*Uber, jedna z największych firm na świecie zajmująca się pośrednictwem w przewozie ludzi, otworzy w Krakowie swoje centrum wsparcia biznesu. To pierwsza taka inicjatywa amerykańskiego giganta w Europie Środkowo-Wschodniej. Łączna wartość inwestycji to 38 mln zł. *

W Krakowie, w Browarze Lubicz powstanie Center of Excellence (CoE), w którym do końca 2017 roku Uber zatrudni ponad 140 specjalistów. Pierwsze ogłoszenia o pracę pojawiły się już na stronie przewoźnika. Do tej pory Uber otworzył na świecie sześć placówek wsparcia biznesu - w Europie w Limerick, w Irlandii. Teraz Amerykanie wybrali Polskę, jako przyjazny innowacyjnym projektom kraj Europy Środkowo-Wschodniej.

Inwestycja jest wspierana przez Biuro Radcy Handlowego Ambasady Amerykańskiej w Polsce oraz Amerykańską Izbę Handlową.

Konsultacje i doradztwo inwestycyjne zapewniła amerykanom Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Plany Ubera w Krakowie pozytywnie zaopiniowali przedstawiciele Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie.

d27twaq

Uber jest obecny w 316 miastach w 67 krajach. W Polsce aplikacja działa od niemal 1,5 roku oferując swoje usługi w Warszawie, Trójmieście, Wrocławiu i Poznaniu. Firmę w odróżnieniu od tradycyjnych taksówek wyróżnia cena i program zachęcający do darmowych przejazdów w zamian za polecanie usługi wśród znajomych. Działalność Ubera w wielu krajach od początku budziła sprzeciw i protesty wśród taksówkarzy. Firmę oskarża się o nieuczciwą konkurencję i zarzuca się jej unikanie płacenia podatków.

d27twaq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27twaq