Uczelnia ojca Rydzyka wyszkoli pracowników sądów i prokuratur

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu otrzyma 3 miliony zł dofinansowania na szkolenia dla pracowników sądów i prokuratur oraz usprawnienie procesów komunikacji w sądownictwie i prokuraturze.

Uczelnia ojca Rydzyka wyszkoli pracowników sądów i prokuratur
Piotr Drabik/flickr (CC BY 2.0)

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu otrzyma 3 miliony zł dofinansowania na szkolenia dla pracowników sądów i prokuratur oraz usprawnienie procesów komunikacji w sądownictwie i prokuraturze.

W szkoleniu weźmie udział co najmniej 800 osób - rzecznicy prasowi i pracownicy biur prasowych sądów i prokuratur (w celu przygotowania do pełnienia swoich funkcji), a także prezesi sądów i szefowie prokuratur (w celu przygotowania do kontaktu z opinią publiczną za pośrednictwem mediów). Większość, bo 85 proc. kwoty przeznaczonej na realizację programu pochodzi z Europejskiego Funduszu Społecznego, a 15 proc. z budżetu Skarbu Państwa.

Jak dowiadujemy się ze strony internetowej resortu sprawiedliwości, komisja oceniała m.in., doświadczenie osób zaangażowanych do projekt. Wymagane było 3-letnie doświadczenie dziennikarskie w mediach ogólnopolskich (w ciągu ostatnich 5 lat), oraz 3-letnie doświadczenie zawodowe w dziedzinie emisji głosu, komunikacji, wizerunku i prawa prasowego.

Na konkurs wpłynęło 12 wniosków o dofinansowanie: 10 zdobyło pozytywną ocenę formalną, ale 4 z nich jednak nie spełniły kryteriów wyboru projektów. Odpowiednią liczbę punktów otrzymało 5 projektów. Ale dofinansowanie zostało ostatecznie przyznane uczelni z Torunia.

Szkoła założona przez Ojca Rydzyka zdobyła 106 punktów na 115 możliwych. Pokonała m.in. Wyższą Szkołę Informatyki Zarządzania i Administracji w Warszawie (102 pkt), MDDP Sp. Z o.o. Akademia Biznesu (96 pkt), Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu (95,5 pkt) oraz 4system Polska (89 pkt).

Przy projektach, które otrzymały ocenę pozytywną, ale nie uzyskały dofinansowania możemy przeczytać adnotację: „Ze względu na wyczerpanie pierwotnej kwoty przeznaczonej na dofinansowanie w konkursie projekt nie został wybrany do dofinansowania”.

Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury, która brała udział w konkursie, nie spełniła wymaganych warunków.

Źródło artykułu:money.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (563)