Trwa ładowanie...

Uczelnie zawodowe najlepiej odpowiadają lokalnym rynkom pracy

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Ciechanowie odbyła się inauguracja nowego roku akademickiego. Uczestniczący w uroczystości prezydent Bronisław Komorowski przypomniał, że wyższe szkoły zawodowe powstały 15 lat temu decyzją rządu, w którym był ministrem obrony narodowej.

Uczelnie zawodowe najlepiej odpowiadają lokalnym rynkom pracyŹródło: PAP/Marcin Bednarski
d39m2kb
d39m2kb

Zwrócił uwagę, że często powstawały w miastach tracących status stolicy województwa i były wynikiem uszanowania ich aspiracji akademickich. Powołanie tych uczelni - jak mówił prezydent - miało także sprzyjać ukształtowaniu się mocnych elit własnych oraz zaspokojeniu potrzeb lokalnego i regionalnego rynku pracy.

Wykład inauguracyjny wygłosił profesor Andrzej Kolasa, który mówił o tym, że PWSZ-ty jak żadne inne uczelnie, potrafią przygotować studenta do przyszłej pracy zawodowej. „Tylko absolwent takiego profilu, posiadający konkretne umiejętności i praktyczne kompetencje będzie poszukiwanym pracownikiem” - powiedział profesor Kolasa. Dodał, że od uczelni wymaga to ogromnego wysiłku organizacyjnego, fachowości i oryginalności w podejściu do procesu kształcenia. „PWSZ są do tego dobrze przygotowane i jak żadne inne, doskonale wiedzą jak kształtować sylwetkę absolwenta” - ocenił profesor.

W trakcie uroczystości prezydent oficjalnie otworzył nową aulę ciechanowskiej PWSZ. Odbyła się także immatrykulacja studentów pierwszego roku. Dziewięciorgu spośród nich Bronisław Komorowski osobiście wręczył indeksy.

(AS)

d39m2kb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39m2kb