Trwa ładowanie...
d4bp3e7
d4bp3e7

UKE odwołuje aukcję na częstotliwości LTE

12.02. Warszawa (PAP) - Urząd Komunikacji Elektronicznej zdecydował o odwołaniu aukcji na rezerwacje częstotliwości z zakresu 800 MHz oraz 2600 MHz - podał UKE w...
Share
d4bp3e7

12.02. Warszawa (PAP) - Urząd Komunikacji Elektronicznej zdecydował o odwołaniu aukcji na rezerwacje częstotliwości z zakresu 800 MHz oraz 2600 MHz - podał UKE w komunikacie.

"Powodem decyzji prezesa UKE jest troska o zapewnienie stabilności i pewności obrotu prawnego i wyeliminowanie jakichkolwiek wątpliwości formalno-prawnych mogących towarzyszyć postępowaniu aukcyjnemu" - napisano w komunikacie

Prezes UKE, Magdalena Gaj zapewnia, że proces aukcyjny i towarzysząca mu dokumentacja przygotowane zostały prawidłowo i zgodnie z przepisami prawa.

d4bp3e7

"Jako organ regulacyjny, mam obowiązek zapewnienia wszystkim podmiotom obecnym na rynku możliwości prowadzenia działalności w stabilnym i pewnym otoczeniu. Najmniej pożądanym bowiem byłby fakt, gdyby ze względu na problemy techniczne w dostępie do załączników zawierających wyjaśnienia treści dokumentacji aukcyjnej przez 2,5 godziny w porze nocnej, podmioty uczestniczące w procesie aukcyjnym były narażone na podważanie decyzji rezerwacyjnych zapadłych po przeprowadzeniu aukcji" - powiedziała prezes Gaj cytowana w komunikacie.

Ogłoszenie o aukcji zostało opublikowane 30 grudnia 2013 r. Pierwotny termin składania ofert wstępnych określono na 13 lutego 2014 r., ale został wydłużony do 14 lutego z powodu problemów technicznych i krótkiego braku dostępu do wyjaśnień dokumentacji aukcyjnej.

UKE podał, że proces aukcyjny rozpocznie się od nowa.

"UKE rozpoczął już prace nad nowym harmonogramem postępowania aukcyjnego. Zgodnie z przepisami, pierwszym krokiem w tym procesie będzie ogłoszenie dokumentacji aukcyjnej do konsultacji z zainteresowanymi podmiotami. Ogłoszenie takie zostanie opublikowane w ciągu kilku najbliższych dni" - napisano.

Wstępne zainteresowanie udziałem w aukcji wyrażali wszyscy najwięksi operatorzy telekomunikacyjni w Polsce.(PAP)

pel/

d4bp3e7

Podziel się opinią

Share
d4bp3e7
d4bp3e7