Trwa ładowanie...
d3ll36a
29-06-2016 15:59

UKE zakłada rosnącą dynamikę przyrostu transmisji danych w kolejnych latach

Warszawa, 29.06.2016 (ISBnews) - Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) spodziewa się dalszego przyspieszenia dynamiki przyrostu transmisji danych w kolejnych latach, a rynek telekomunikacyjny zostanie zapewne w niedługim czasie zdominowany przez usługi internetowe, wynika z raportu o stanie sektora telekomunikacyjnego w 2015 r.

Share
d3ll36a

"W kolejnych latach można oczekiwać jeszcze większej dynamiki przyrostu transmisji danych. Szczególnie będzie to widoczne w przypadku odbierania danych. Wynika to z faktu, że coraz chętniej dzielimy się z innymi osobami plikami o dużej objętości (zdjęciami, filmami) wykorzystując do tego np. media społecznościowe. Przyszłościowym trendem będzie tzw. Internet rzeczy (z ang. Internet of things, IoT), a więc możliwość podłączenia do sieci coraz większej liczby urządzeń" - czytamy w raporcie.

Według UKE, segment transmisji danych rozwijał się w ub.r. najbardziej dynamicznie, gdzie wolumen wzrósł aż o 298,6% w stosunku do roku poprzedniego.

Rynek telekomunikacyjny zostanie zapewne w niedługim czasie zdominowany przez usługi internetowe, w tym szczególnie internetu mobilnego. Wraz z popularyzacją smartfonów, może to sprawić, że telefon komórkowy stanie się centrum zarządzania naszym codziennym życiem, którym można kontrolować prawie wszystko, począwszy od telewizora, a kończąc na inteligentnym domu, podano również.

"W najbliższym czasie należy również spodziewać się uruchomienia usług głosowych VoLTE, czyli już w sieci 4G, bez konieczności przełączania klienta do sieci 2G lub 3G, czy też komercyjnego wprowadzenia usługi WiFi Calling" - czytamy dalej.

d3ll36a

Wdrożenie tych usług pozwoli na wzrost zasięgu i poprawi jakość połączeń. Biorąc pod uwagę strukturę planów inwestycyjnych przedsiębiorców, w najbliższych latach będziemy obserwowali duże wzrosty w zakresie usług świadczonych w oparciu o łącza światłowodowe. Jest to efektem zarówno rozwoju sieci mobilnych, jak i wzrostem potrzeb w zakresie łączy wysokoprzepustowych, gwarantujących najwyższą jakość nie tylko dla klienta indywidualnego, ale także dla przedsiębiorstw, podsumował UKE.

(ISBnews)

d3ll36a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ll36a
d3ll36a