Trwa ładowanie...
d2sromv

Ukraina będzie musiała płacić za rosyjski gaz z góry?

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew ostrzegł w wywiadzie dla hiszpańskich mediów, że jeśli Ukraina w terminie nie ureguluje należności za odebrany w lutym rosyjski gaz ziemny, to jego kraj zażąda od Kijowa płacenia z góry za surowiec, który ma być dostarczany w następnych miesiącach.
Share
d2sromv

Miedwiediew przypomniał, że możliwość taką przewidują umowy zawarte po styczniowej rosyjsko-ukraińskiej wojnie gazowej. - Nie chcemy powrotu do starego scenariusza. Jeśli jednak odmówią płacenia, to będziemy zmuszeni coś przedsięwziąć - podkreślił prezydent Rosji.

Miedwiediew powiedział też, że na kwietniowy szczyt G-20 w Londynie zamierza przywieźć propozycje dotyczące nowej Karty Energetycznej.

Rosyjski prezydent podkreślił, że Karta Energetyczna nie może być podporządkowana interesom wyłącznie odbiorców gazu. Według niego, niekiedy trzeba myśleć także o producentach i krajach tranzytowych, inaczej nie będzie porozumienia.

Miedwiediew oświadczył również, że potrzebna jest także nowa umowa o partnerstwie między Rosją i Unią Europejską, jednak porozumienia tego nie należy traktować jako rodzaju nagrody dla Federacji Rosyjskiej za dobre sprawowanie.

d2sromv

Podziel się opinią

Share
d2sromv
d2sromv