Trwa ładowanie...
dawdio4

Ukraińska grupa KDM Shipping chce wejść na GPW

16.07. Warszawa (PAP) - Ukraińska grupa KDM Shipping, działająca w branży żeglugi transportowej, chce przeprowadzić ofertę publiczną i wejść na GPW - podała spółka w komunikacie...

Share
dawdio4

16.07. Warszawa (PAP) - Ukraińska grupa KDM Shipping, działająca w branży żeglugi transportowej, chce przeprowadzić ofertę publiczną i wejść na GPW - podała spółka w komunikacie prasowym.

"Po analizie różnych wariantów pozyskania kapitału, oraz wstępnej ocenie możliwego zainteresowania ze strony inwestorów giełdowych, podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu oferty publicznej na polskim rynku i wejściu na GPW. Chcemy zdynamizować realizację naszej strategii rozwoju i wykorzystać bardzo dobre perspektywy rozwoju branży transportu rzeczno-morskiego suchych towarów masowych w rejonie Morza Czarnego, Azowskiego i Śródziemnego, w którym działamy. Wierzymy, że inwestorzy docenią silne fundamenty naszej firmy oraz jej unikalny model biznesowy" - powiedział cytowany w komunikacie Konstantyn Molodkovets, prezes Rady Dyrektorów KDM Shipping Ltd.

Spółka planuje publikację prospektu w najbliższych dniach.

dawdio4

Głównym menedżerem oferty jest KBC Securities N.V. Odział w Polsce, a współorganizatorem Jaspen Capital Partners. Doradcami prawnymi są: Baker & McKenzie oraz Dr. K. Chrysostomides & Co LLC. Audytorem spółki jest KPMG.

Spółka koncentruje się na niszowym segmencie transportu rzeczno-morskiego suchych towarów masowych w rejonie Morza Czarnego, Azowskiego i Śródziemnego.

Grupa dysponuje flotą składającą się z ośmiu masowców do rzeczno-morskiego transportu ładunków masowych, o łącznej nośności 25 206 ton. Grupa obsługuje także linię turystyczną na Dnieprze w rejonie Kijowa oraz świadczy usługi napraw i remontów jednostek pływających we własnej stoczni remontowo-budowlanej znajdującej się w Chersoniu. Posiada w także własne agencje w wybranych portach oraz własny dział załogowy.

W najważniejszym segmencie swojej działalności, tj. transporcie suchych towarów masowych, grupa koncentruje się przede wszystkim na przewozie ziarna, ale transportuje także złom, śrutę słonecznikową, drewno, otręby, drobnicę i inne towary.

dawdio4

Grupa transportuje towary przede wszystkim z portów Rosji i Ukrainy, do portów zlokalizowanych w Turcji, Gruzji, Włoszech, Grecji i Albanii. W 2011 roku przewiozła łącznie ok. 665 tys. ton towarów, w porównaniu z ok. 529 tys. ton w 2010 roku.

W 2011 roku Grupa zanotowała przychody na poziomie 29,2 mln USD oraz zysk netto w wysokości 14,2 mln USD, w porównaniu do odpowiednio 13,9 mln USD i 5,1 mln USD rok wcześniej.

Głównym akcjonariuszem spółki jest Konstantyn Molodkovets, będący założycielem spółki i pełniący funkcję prezesa, posiadający 78,5 proc. akcji.

Na koniec 2011 roku grupa zatrudniała ok. 250 pracowników. (PAP)

pel/ asa/

dawdio4

Podziel się opinią

Share
dawdio4
dawdio4