Trwa ładowanie...

Ukryłeś prawdę na rozmowie o pracę? I tak wyjdzie na jaw

Czy jak dostanę tę pracę i prawda wyjdzie na jaw, poniosę jakieś konsekwencje prawne? Czy mogą mnie za to zwolnić?

Share
Ukryłeś prawdę na rozmowie o pracę? I tak wyjdzie na jawŹródło: Thinkstock
d1t3vy7

W czasie rozmowy rekrutacyjnej ,do pracy przy taśmie produkcyjnej, ukryłem fakt iż jestem cukrzykiem, mimo iż pytano mnie o stan zdrowia. Bardzo mi zależy na tej pracy i bałem się, że przekreśli to moje szanse. Czy jak dostanę tę pracę i prawda wyjdzie na jaw, poniosę jakieś konsekwencje prawne? Czy mogą mnie za to zwolnić? Odpowiada Monika Hernecka, dyrektor operacyjny Grupy FUTUREA

Zanim zostanie Pan dopuszczony do pracy na danym stanowisku, będzie Pan musiał dostarczyć pracodawcy aktualne orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do pracy na danym stanowisku. Tylko na podstawie takiego zaświadczenia pracodawca będzie mógł Pana w ogóle zatrudnić. Dla pracodawcy bowiem, z formalnego punktu widzenia, wiążące nie jest to co zostało przez Pana powiedziane na temat stanu zdrowia podczas rozmowy rekrutacyjnej, a wyniki badań lekarskich.

Należy przy tym również pamiętać, że jeśli pracodawca będzie miał wątpliwości, co do Pana stanu zdrowia, pomimo posiadania przez Pana ważnego orzeczenia lekarskiego, może Pan zostać skierowany na badanie okresowe do lekarza medycyny pracy. Jeśli lekarz podczas badania okresowego uzna, że istnieją przeciwwskazania do pracy na danym stanowisku, to może to stać się podstawą do wypowiedzenia umowy o pracę.

d1t3vy7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1t3vy7