ycipk-4fwlu7

Ulga meldunkowa. Urząd skarbowy zwraca zmyślony podatek

Skorzystanie z ulgi meldunkowej okazało się dla wielu osób pułapką. Fiskus naliczał im podatek za brak mało ważnego dokumentu. Skarbówka w końcu przyznała, że był to błąd. Poszkodowani odzyskują teraz pieniądze z odsetkami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nawet 20 tys. osób wpadło w "pułapkę" ulgi meldunkowej
Nawet 20 tys. osób wpadło w "pułapkę" ulgi meldunkowej (PAP)
ycipk-4fwlu7

Warunkiem skorzystania z ulgi meldunkowej było złożenie zaświadczenia o zameldowaniu w sprzedanym mieszkaniu. Niestety, nigdzie w prawie podatkowym nie było informacji, że taką informację trzeba dostarczyć na papierze. Podatnicy składali więc deklaracje bez wymaganego oświadczenia.

OGLĄDAJ: Ofiary ulgi meldunkowej wierzą już tylko w sądy

ycipk-4fwlu7

Ulga dotyczyła mieszkań kupionych w latach 2007-2008. Skarbówka wiedziała gdzie i jak długo lokatorzy mieszkali. Oświadczenia nie były więc potrzebne. Mimo to fiskus wykorzystał fakt, że wiele osób nie doniosło dokumentów i zaczął wzywać ich do zwrotu podatku. Często pięć lat wstecz, bo pozwalają na to przepisy.

CZYTAJ: Sukces money.pl. Resort finansów "wyciągnął lekcję" z ulgi meldunkowej

Bohaterowie naszego artykułu przeżywali szok, gdy dowiadywali się, że mają do zwrotu nawet 30-70 tys. zł. Po wielu rozprawach sądowych i naszej interwencji, Krajowa Administracja Skarbowa w końcu przyznała się do błędu. Osoby, które były uważane za oszustów podatkowych, stały się ofiarami systemu. Skarbówka oddaje im teraz pieniądze z odsetkami. Łącznie takich poszkodowanych może być nawet 20 tys.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-4fwlu7
Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4fwlu7

ycipk-4fwlu7
ycipk-4fwlu7