Trwa ładowanie...
d157px9

Umowa na system e-Podatki powinna być podpisana do grudnia 2012 r. - wiceminister finansów

25.10. Warszawa (PAP) - Umowa na budowę, wdrożenie i utrzymanie sytemu e-Podatki powinna być podpisana do grudnia 2012 r. - wynika z wypowiedzi wiceministra finansów Jacka...

d157px9
d157px9

25.10. Warszawa (PAP) - Umowa na budowę, wdrożenie i utrzymanie sytemu e-Podatki powinna być podpisana do grudnia 2012 r. - wynika z wypowiedzi wiceministra finansów Jacka Kapicy.

"Ze względu na wyrok KIO oferta zostanie odtajniona i nastąpi wybór wykonawcy. Nie sądzimy, żeby to wydłużyło zakładany termin podpisania umowy do grudnia 2012 roku i możliwość zrealizowania programu do końca 2015 roku" - powiedział podczas posiedzenia Komisji Finansów Publicznych Kapica.

W ocenie wiceministra przetarg jest na tyle łakomym kąskiem na rynku informatycznym, że firmy zaangażowane w jego wygranie, są również zaangażowane w to, żeby nie wygrał konkurent.

"To stwarza nam pewne kłopoty, m.in. związane z tym, że dwa podmioty konkurujące uczestniczyły we wrogim przejęciu" - powiedział.

d157px9

Na początku września oferta Sygnity za 232 mln zł brutto została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na budowę, wdrożenie i utrzymanie sytemu e-Podatki wraz z usługami dodatkowymi. Oferta Sygnity otrzymała 97,1 pkt. Na drugim miejscu znalazła się wówczas oferta Asseco Poland z oceną 92,95 pkt., na trzecim oferta Comarchu z oceną na poziomie 92,23 pkt. W przetargu startowała też spółka SMT Software, której oferta została odrzucona, oraz spółka SKG (grupa Asseco), która otrzymała 76 pkt. SKG zaproponowało wykonanie przedmiotu zamówienia za 215 mln zł brutto, Asseco Poland za 261 mln zł brutto, SMT Software za 266 mln zł brutto, a Comarch za 267 mln zł, brutto.

Kryterium oceny ofert były: cena (waga 40), koncepcja architektury rozwiązania (waga 30) i wykonalność koncepcji architektury rozwiązania (waga 30).

Asseco Poland, Comarch i SMT Software oprotestowały wyniki oceny ofert.

KIO na początku października nakazała unieważnienie czynności wyboru oferty Sygnity i dokonanie ponownej oceny ofert.

d157px9

KIO nakazała między innymi odtajnić częściowo oferty niektórych wykonawców. Izba nie zgodziła się z zarzutem niektórych wykonawców, że oferta Sygnity uzyskała zbyt dużo punktów.

Ministerstwo Finansów nie dokonało jeszcze ponownej oceny ofert.

Przedmiotem zamówienia jest budowa, wdrożenie i utrzymanie systemu e-Podatki, w tym podsystemów kluczowych, podsystemów dodatkowych, infrastruktury i oprogramowania standardowego, zmian w istniejących systemach oraz pozostałych komponentów, a także dostarczenie pozostałego wymaganego oprogramowania oraz świadczenie usług dodatkowych.

Przetarg realizowany był według procedury otwartej. (PAP)

bg/ gsu/ asa/

d157px9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d157px9