Trwa ładowanie...
d40f7mu
d40f7mu

Unibep ma dwie umowy w Norwegii na łącznie niemal 38 mln zł netto

Warszawa, 02.12.2015 (ISBnews) - Unibep zawarł dwie umowy na wybudowanie w technologii modułowej budynków w ramach inwestycji realizowanych w okolicach Oslo w Norwegii, podała spółka. Łączna wartość umów to 37,8 mln zł netto.
Share
d40f7mu

"Umowy zostały zawarte odpowiednio z Selvaag Bolig Ormerud AS z siedzibą w Oslo oraz Selvaag Bolig Stasjonsby I AS z siedzibą w Oslo. Podmioty te należą do grupy Selvaag Bolig ASA dla której spółka realizuje inne projekty inwestycyjne" - czytamy w komunikacie.

Na mocy umowy zawartej z Selvaag Bolig Ormerud AS spółka zrealizuje w technologii modułowej trzy budynki w ramach inwestycji pod nazwą Fr?yatun Hus 1-3 w miejscowości Kolbotn niedaleko Oslo. Przedmiotem tej umowy jest zaprojektowanie i wykonanie pod klucz trzech budynków mieszkalnych w technologii modułowej, podano również.

"W budynkach o wysokości 2 i 3 kondygnacji naziemnych znajdą się łącznie 22 lokale mieszkalne. Wartość tej umowy wynosi ok. 26,4 mln NOK netto, co stanowi równowartość ok. 12,3 mln zł. Przewidywane rozpoczęcie prac projektowych zostało ustalone na I kwartał 2016 r., a przewidywane rozpoczęcie prac budowlanych na III kwartał 2016 r., przy czym rozpoczęcie prac uwarunkowane jest uzyskaniem odpowiedniego poziomu sprzedaży mieszkań przez zamawiającego" - czytamy dalej.

d40f7mu

Na mocy umowy zawartej z Selvaag Bolig Stasjonsby I AS spółka zrealizuje w technologii modułowej cztery budynki w ramach inwestycji pod nazwą L?renskog stasjonsby B1-6 Langsiden w miejscowości L?renskog niedalego Oslo, wskazano także.

"Przedmiotem tej umowy jest zaprojektowanie i wykonanie pod klucz czterech budynków mieszkalnych w technologii modułowej. W budynkach o wysokości czterech kondygnacji naziemnych znajdzie się łącznie 56 lokali mieszkalnych. Wartość tej umowy wynosi ok. 55 mln NOK netto, co stanowi równowartość ok. 25,5 mln zł. Przewidywane rozpoczęcie prac projektowych zostało ustalone na IV kwartał 2015 r., a przewidywane rozpoczęcie prac budowlanych I etapu to II kwartał 2016 r., przy czym rozpoczęcie prac II etapu inwestycji uwarunkowane jest uzyskaniem odpowiedniego poziomu sprzedaży mieszkań II etapu przez Selvaag Bolig Stasjonsby I AS" - podano w informacji.

Grupa Unibep działa w segmentach budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, użyteczności publicznej, sportowego i modułowego. Prowadzi działalność w Polsce, Skandynawii i w Europie Wschodniej. Skonsolidowane przychody Unibepu sięgnęły 1,08 mld zł w 2014 r. Spółka jest notowana na GPW od 2008 r.

(ISBnews)

d40f7mu

Podziel się opinią

Share
d40f7mu
d40f7mu