Trwa ładowanie...
dhp8n9h

Unibep ma warunkową umowę na prace budowlane o wartości 122,5 mln zł netto

Warszawa, 19.07.2016 (ISBnews) - Unibep podpisał ze spółką Kamala z Grupy Turret Development dwie umowy: warunkową umowę o roboty budowlane w systemie generalnego wykonawstwa oraz umowę o współpracy, dotyczące realizacji inwestycji Fort Służew w Warszawie. Wartość umowy budowlanej to 122,5 mln zł netto, podała spółka.

Share
dhp8n9h

"Przedmiotem umowy jest wykonanie robót budowlanych składających się na jeden z dwóch etapów inwestycji obejmujących w szczególności wykonanie całości części mieszkaniowej inwestycji (tj. budynki A-C), wykonanie określonej infrastruktury oraz za dodatkowym wynagrodzeniem prace przygotowawcze dotyczące realizacji drugiego etapu inwestycji. W budynkach A-C o wysokości od 3 do 10 kondygnacji znajdą się łącznie 503 lokale mieszkalne, część usługowa oraz łącznie 653 miejsca parkingowe w dwukondygnacyjnym garażu podziemnym" - czytamy w komunikacie.

Umowa budowlana została zawarta pod warunkiem otrzymania od zamawiającego pisemnego zawiadomienia o wejściu w życie tej umowy, przy czym takie potwierdzenie należy przekazać nie później niż do końca 2016 r. Termin realizacji został ustalony na okres 25 miesięcy od dnia wejścia w życie. Wynagrodzenie za wykonanie jej przedmiotu wynosi 122,5 mln zł netto, podano również.

Z kolei na mocy umowy o współpracy uzgodniono zasady współpracy w zakresie realizacji w przyszłości budowy drugiego etapu inwestycji w ramach określonego przez inwestora budżetu tego etapu oszacowanego na poziomie nie więcej niż 10,5 mln zł netto. Strony uzgodniły, iż, o ile zamawiający nie postanowi inaczej, to w zakresie realizacji drugiego etapu inwestycji zawarta zostanie odrębna umowa o roboty budowlane w systemie generalnego wykonawstwa. Łączne wynagrodzenie emitenta z tytułu realizacji umowy o współpracy wynosi 0,05 mln zł.

dhp8n9h

W przeszłości emitent czterokrotnie współpracował z podmiotami z Grupy Turret Development w zakresie realizacji projektów budowlanych na rzecz tej Grupy, podsumowano w komunikacie.

Grupa Unibep działa w segmentach budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, użyteczności publicznej, sportowego i modułowego. Prowadzi działalność w Polsce, Skandynawii i w Europie Wschodniej. Skonsolidowane przychody Unibepu sięgnęły 1,24 mld zł w 2015 r.

(ISBnews)

dhp8n9h

Podziel się opinią

Share
dhp8n9h
dhp8n9h