Trwa ładowanie...
d45uks3

UniCredit: Pioneer Inv. nie połączy się z Santander AM, rozważane IPO spółki

Warszawa, 27.07.2016 (ISBnews) - UniCredit uzgodnił z Banco Santander i Sherbrooke Acquisition Corp SPC rozwiązanie umów w sprawie połączenia Pioneer Investments i Santander Asset Management, podała instytucja. UniCredit rozważy opcje rozwoju Pioneer Investments, w tym ofertę publiczną.

Share
d45uks3

"Strony prowadziły szczegółowe dyskusje w celu zidentyfikowania realnych rozwiązań, pozwalających na spełnienie wymagań regulacyjnych i sfinalizowanie transakcji, ale w związku z brakiem rozwiązania dającego się wprowadzić w rozsądnej perspektywie czasowej, strony zdecydowały, że zakończenie rozmów jest najwłaściwszym krokiem" - czytamy w komunikacie.

Pioneer Investments zostanie tym samym włączony w przegląd opcji strategicznych, o którym UniCredit informował 11 lipca br., a którego wyniki mają zostać przekazane do wiadomości przed końcem 2016 r. Rozważone zostaną rozwiązania najlepsze z punktu widzenia interesariuszy Pioneer Investments, w tym potencjalna pierwotna oferta publiczna.

"Ma to zapewnić spółce zasoby odpowiednie do przyspieszenia rozwoju i nadal rozwijać najlepsze w swojej klasie rozwiązania i produkty do zaoferowania klientom i partnerom" - czytamy dalej.

Umowę w sprawie połączenia Pioneer Investments i Santander Asset Management strony podpisały 11 listopada 2015 r.

UniCredit jest jedną z największych grup bankowych w Europie, działającą w 50 krajach na świecie, w tym w blisko 20 europejskich. Jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Grupa jest inwestorem strategicznym Banku Pekao od 1999 roku.

(ISBnews)

d45uks3

Podziel się opinią

Share
d45uks3
d45uks3