Trwa ładowanie...
dsrlegl

Uniserv-Piecbud rozpoczął publiczną ofertę obligacji serii B na max. 10 mln zł

Warszawa, 03.04.2017 (ISBnews) - Uniserv-Piecbud rozpoczął publiczną ofertę obligacji trzyletnich serii B od przyjmowania zapisów, które przewidziano na okres 3-18 kwietnia, podała spółka. Wielkość oferty wyniesie do 10 mln zł.

Share
dsrlegl

Przydział obligacji przewidziano na 20 kwietnia 2017 r. Debiut papierów na Catalyst możliwy jest w II kwartale br.

"Łączenie usług technologicznych z inżynieryjno-budowlanymi możliwe jest m.in. dzięki doświadczonemu zespołowi obejmującemu wszystkie ogniwa łańcucha realizacji inwestycji. Termin wykupu obligacji serii B zbieżny jest z uwolnieniem odroczonej płatności po zakończeniu projektu budowy chłodni kominowej w Elektrowni Jaworzno III w wysokości 21 mln zł. Łączna wartość kontraktu to 210 mln zł brutto z terminem całkowitego rozliczenia w I półroczu 2019 r." - powiedział prezes Dionizy Boryczko, cytowany w komunikacie.

Obligacje serii B o ponad 7-proc. kuponie (WIBOR + 535 pkt marży) oraz 36-miesięcznym terminem wykupu są zabezpieczone m.in. hipoteką. Walory, podobnie jak seria A, zostaną wprowadzone na Catalyst.

dsrlegl

W ramach oferty spółka zamierza zaoferować 10 tys. sztuk obligacji. Cena emisyjna jest zależna od dnia zapisu, co oznacza, że w dniach 3-9 kwietnia spółka oferuje obligacje po cenie 997 zł za jedną obligację, natomiast w terminie 10-18 kwietnia cena jednej obligacji wyniesie 999 zł, podano także.

"Liczymy, że dzięki uplasowaniu obligacji serii B przyspieszymy tempo rozwoju. Chcemy wykorzystać bardzo dobrą koniunkturę w naszej branży, gdzie trwa wspierana przez Skarb Państwa modernizacja bloków węglowych. Nie zamykamy się jednak tylko na sektor energetyczny, ponieważ nasze kompetencję pozwalają nam poważnie myśleć o kolejnych kontraktach w takich sektorach, jak przemysł, hutnictwo, petrochemia czy produkcja" - skomentował Boryczko.

Grupa Uniserv-Piecbud świadczy specjalistyczne usługi dla przemysłu, łącząc kompetencje technologiczne z potencjałem inżynieryjno-budowlanym, co umożliwia samodzielne oferowanie klientom kompleksowej usługi. Główne zakresy specjalizacji obejmują zagadnienia chłodzenia wody, odprowadzania spalin oraz magazynowania produktów sypkich. Grupa oferuje także usługi w zakresie pieców przemysłowych oraz innych konstrukcji stalowych i żelbetowych.

(ISBnews)

dsrlegl

Podziel się opinią

Share
dsrlegl
dsrlegl