Trwa ładowanie...
d60rwc4
30-09-2016 09:15

UOKiK ma zastrzeżenia wobec przejęcia Intry przez Neukę

Warszawa, 30.09.2016 (ISBnews) - Neuca otrzymała zastrzeżenia Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wobec planowanej koncentracji polegającej na przejęciu Intra, poinformowała spółka.

d60rwc4
d60rwc4

"Zgodnie z informacją otrzymaną od UOKiK, z informacji zebranych w toku prowadzonego postępowania antymonopolowego w sprawie przedmiotowej koncentracji wynika, że po przeprowadzeniu planowej transakcji na lokalnym rynku hurtowej sprzedaży wyrobów farmaceutycznych do aptek obejmującym obszar położony w promieniu do 110 km od hurtowni Intra zlokalizowanej w Warszawie przy ul. Odrowąża dojdzie do istotnego ograniczenia konkurencji, będącego efektem znaczącego wzmocnienia pozycji rynkowej spółki" - czytamy w komunikacie.

Neuca ma prawo ustosunkować się do zastrzeżeń UOKiK w terminie 14 dni.

Zastrzeżenia nie przesądzają o ostatecznej decyzji UOKiK w sprawie przejęcia, podkreśliła także spółka.

Neuca złożyła wniosek o zgodę na to przejęcie w maju br. W lipcu UOKiK zdecydował o przedłużeniu postępowania w tej sprawie, ponieważ w wyniku przeprowadzonego przez Urząd badania rynku, stwierdził, że po przejęciu może dojść do wzmocnienia pozycji spółki Neuca na lokalnym rynku hurtowej sprzedaży wyrobów farmaceutycznych do aptek.

Grupa Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków. Łączny udział spółek z grupy Neuca w krajowym rynku hurtu aptecznego na koniec 2015 r. wyniósł 29%.

(ISBnews)

d60rwc4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d60rwc4