Trwa ładowanie...
d2qb0pb

UOKiK może wydać decyzję dla UPC ws. Aster w ciągu tygodnia lub dwóch

17.05. Katowice (PAP) - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) może wydać w ciągu tygodnia lub dwóch decyzję dla UPC Polska, dostawcy telewizji, Internetu i telefonu, w...

d2qb0pb
d2qb0pb

17.05. Katowice (PAP) - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) może wydać w ciągu tygodnia lub dwóch decyzję dla UPC Polska, dostawcy telewizji, Internetu i telefonu, w sprawie przejęcia operatora kablowego Aster - poinformowała we wtorek na konferencji prasowej prezes UOKiK, Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel.

"Decyzja w sprawie przejęcia Aster przez UPC będzie niebawem, najpóźniej w ciągu tygodnia-dwóch. Jesteśmy w stałym kontakcie ze stronami. Czekamy na końcowe materiały i decyzja będzie bardzo szybko. Natomiast za wcześnie mówić jaka to będzie decyzja, bo nie ukrywam, że jest to trudna i skomplikowana sprawa" - powiedziała Krasnodębska-Tomkiel.

W pierwszych dniach grudnia 2010 roku Liberty Global, właściciel UPC Polska, podpisał umowę kupna od funduszu Mid Europa Partners 100 proc. udziałów operatora Aster za 870 mln zł. Łączna cena nabycia, wliczając dług sieci Aster w wysokości ok. 1,53 mld zł, wyniosła ok. 2,4 mld zł.

pr/ bas/ ana/

d2qb0pb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qb0pb