Trwa ładowanie...
d48qqys

UOKiK: Onet.pl może przejąć serwis Nasza Klasa

UOKiK poinformował, że wydał zgodę na przejęcie serwisu Nasza Klasa przez Grupę Onet.pl. Jak podano w komunikacie, przeprowadzone postępowanie wykazało, że koncentracja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji.

Share
d48qqys

Główna działalność Grupy Onet.pl polega na prowadzeniu ogólnoinformacyjnego portalu internetowego onet.pl. Ponadto Grupa jest właścicielem innych serwisów, m.in. vod.pl, a także oferuje gry komputerowe online. Nasza Klasa obsługuje serwis społecznościowy o tej samej nazwie. Wśród usług oferowanych użytkownikom są m.in. gry online oraz wideo na żądanie.

Kwota transakcji pozostaje poufna.

Jak podano, UOKiK ustalił, że działalność uczestników koncentracji pokrywa się na krajowych rynkach reklamy internetowej, gier komputerowych oraz VOD (wideo na żądanie). Ich udziały nie są jednak na tyle wysokie, żeby koncentracja mogła wpłynąć negatywnie na stan konkurencji, zwłaszcza, że na tych rynkach działa wielu przedsiębiorców.

d48qqys

Wniosek w tej sprawie wpłynął do UOKiK 11 grudnia zeszłego roku. Zgodnie z przepisami, transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Serwis Nasza Klasa (NK) powstał w 2006 r. Według danych Megapanel z jesieni 2014 roku, NK skupia miesięcznie ok. 5,2 mln użytkowników. Z kolei według badań firmy Gemius, Grupa Onet jest liderem wśród polskich serwisów i skupia miesięcznie ok. 15,5 mln internautów.

d48qqys

Podziel się opinią

Share
d48qqys
d48qqys