Trwa ładowanie...
d32tozt
15-02-2017 14:02

UOKiK rozpoczął postępowanie przeciwko spółce Twoja Telekomunikacja

Warszawa, 15.02.2017 (ISBnews) - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) rozpoczął postępowanie w sprawie stosowania praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów przeciwko spółce Twoja Telekomunikacja, podał urząd.

d32tozt
d32tozt

"Urząd w postępowaniu sprawdzi czy niezgodne z prawem działania jak: podszywanie się pod innego operatora, brak informacji o faktycznej wysokości opłat abonamentowych, utrudnianie odstąpienia od umowy, niedoręczanie wszystkich dokumentów po podpisaniu umowy oraz nieuprawnionym żądaniu opłat za niezmówione usługi dodatkowe są stosowane w praktyce. Konsultanci telefoniczni dzwonili najczęściej do osób starszych, właścicieli numerów stacjonarnych, wywierając na nich błędne wrażenie o tym, że rozmawia z nimi ich dotychczasowy operator" - czytamy w komunikacie.

"Na Twoją Telekomunikację spływa wiele skarg od klientów, jak i sygnałów od rzeczników konsumentów z całej Polski. Wiemy o niemal 450 osobach pokrzywdzonych przez Twoją Telekomunikację. Sprawdzamy wzorce umów i przyglądamy się sposobowi działania tego operatora. Praktyki spółki mogą być sprzeczne z prawem, a przede wszystkim mogą realnie szkodzić konsumentom. W większości sprzedawcy kierowali ofertę do osób starszych, którzy podpisywali niekorzystne dla siebie umowy" - powiedział prezes UOKiK Marek Niechciał, cytowany w komunikacie.

Konsumenci skarżyli się również, że atrakcyjna cena obowiązywała jedynie przez dwa okresy rozliczeniowe. Działaniem na szkodę konsumentów jest również niewydawanie im pełnej dokumentacji dotyczącej umowy. UOKiK zakwestionował również żądanie zapłaty za usługi dodatkowe, których konsument nie zamawiał, podał urząd.

"Jeśli postawione zarzuty potwierdzą się, prezes UOKIK może nakazać zmianę praktyki i usunięcie jej skutków oraz nałożyć karę pieniężną nawet do wysokości 10% obrotu osiągniętego w poprzednim roku" - podkreślono w informacji.

Operator świadczy usługi telekomunikacyjne w sieci stacjonarnej oraz związane z nimi odpłatne usługi dodatkowe.

(ISBews)

d32tozt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32tozt