Trwa ładowanie...
d3uyuj1
11-01-2017 11:31

UOKiK skierował do 2. etapu postępowanie ws. przejęcia Multimediów przez UPC

Warszawa, 11.01.2017 (ISBnews) - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) skierował do drugiego etapu postępowanie w sprawie przejęcia przez UPC kontroli nad spółką Multimedia Polska, podał urząd.

d3uyuj1
d3uyuj1

"Uczestnicy koncentracji zajmują się dostawą m.in. płatnej telewizji oraz dostępu do internetu. W zakresie tych usług - zgodnie z dotychczasowym orzecznictwem UOKiK - rynkiem, na którym konkurują przedsiębiorcy jest obszar miasta" - czytamy w komunikacie.

Analiza wniosku wykazała, że w wielu miejscowościach łączny udział UPC i Multimedia Polska przekracza 40%, od których prawo ochrony konkurencji domniemywa posiadanie pozycji dominującej. Istnieje zatem uzasadnione prawdopodobieństwo, że koncentracja może doprowadzić do istotnego ograniczenia konkurencji, dlatego postępowanie zostało przedłużone, podano również.

"Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów, postępowanie w sprawach koncentracji jest dwuetapowe. Pierwszy etap postępowania trwa do miesiąca. Natomiast w sprawach szczególnie skomplikowanych, w których istnieje prawdopodobieństwo istotnego ograniczenia konkurencji lub wymagających badania rynku postępowanie może trwać dłużej. Wydanie postanowienia o przedłużeniu terminu zakończenia postępowania nie przesądza o rodzaju decyzji, jaka w przyszłości zostanie wydana" - wskazano także.

Pod koniec listopada 2016 r. UPC Polska złożyło do UOKiK wniosek w sprawie przejęcia kontroli nad spółką Multimedia Polska.

d3uyuj1

W połowie października 2016 r. akcjonariusze Multimedia Polska zawarli przedwstępną umowę sprzedaży 91 764 808 akcji, stanowiących 100% w kapitale zakładowym spółki, na rzecz UPC Polska. Grupa Multimedia Polska została wyceniona w transakcji na 3 mld zł (enterprise value). Ostateczna cena będzie uzależniona od poziomu podstawowych wskaźników operacyjnych i finansowych biznesu telekomunikacyjnego (RGU, przychody, EBITDA)
na dzień zamknięcia transakcji.

UPC należy do grupy kapitałowej Liberty Global. Liberty Global jest międzynarodowym dostawcą usług telekomunikacyjnych, w tym dostępu do treści telewizyjnych, szerokopasmowego dostępu do internetu, stacjonarnej telefonii oraz usług mobilnych, działającym w ponad 30 krajach w Europie, Ameryce Łacińskiej i na Karaibach. UPC prowadzi działalność w Polsce oferując usługi dostępu do telewizji, szerokopasmowego dostępu internetu, usługi telefonii stacjonarnej oraz mobilne usługi telekomunikacyjne, podał Urząd.

MMP jest spółką matką grupy kapitałowej skupiającej się na dostarczaniu szerokiego zakresu usług telekomunikacyjnych w Polsce, w tym telewizji, stacjonarnego i mobilnego dostępu do internetu oraz telefonii stacjonarnej i mobilnej. Grupa MMP prowadzi również działalność w obszarze usług ubezpieczeniowych oraz usług związanych z dostawą mediów, tj. dostawy gazu i energii elektrycznej, ale ta część jej działalności jest wyłączona z zakresu transakcji i pozostanie przy akcjonariuszach MMP, podał także Urząd.

(ISBnews)

d3uyuj1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3uyuj1