Trwa ładowanie...
d490jk0

UOKiK: Światowy Dzień Konsumenta (komunikat)

...
Share
d490jk0

12.03. Warszawa - UOKiK informuje:

Prawo do informacji, wyboru, bezpieczeństwa, reprezentacji - to cztery podstawowe prawa konsumentów sformułowane 15 marca 1962 roku przez J.F. Kennedy'ego. Z okazji Światowego Dnia Konsumenta UOKiK zwraca uwagę na problemy odbiorców gazu.

Światowy Dzień Konsumenta jest obchodzony 15 marca - co roku w jego organizację włącza się UOKiK oraz organizacje pozarządowe, czy Inspekcja Handlowa. To dobra okazja do tego, aby przypomnieć słabszym uczestnikom rynku ich prawa: w tym roku 15 marca Urząd zaprasza na debatę poświęconą problemom konsumentów z dostawcami gazu.

d490jk0

Przeprowadzone przez UOKiK badanie umów wykazało, że zdecydowana większość zbadanych wzorców zawiera nieprawidłowości, które w sposób niekorzystny kształtują prawa konsumentów. Zgłoszenia przyjmujemy do środy - 13 marca. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Ponadto z okazji Światowego Dnia Konsumenta 16 marca od 12:00 do 20:00 Stowarzyszenie Konsumentów Polskich organizuje po raz kolejny Targi Wiedzy Konsumenckiej, podczas których słabsi uczestnicy rynku będą mogli dowiedzieć się, w jaki sposób wybrnąć ze sporu z przedsiębiorcą.

UOKiK patronuje wydarzeniu. W imieniu organizatorów zapraszamy do Centrum Handlowego Wola Park, zachęcamy także do pobrania przewodnika, przygotowanego przez Stowarzyszenie, który zawiera adresy instytucji udzielających bezpłatnych porad prawnych.

Warto pamiętać, że w Polsce pomoc konsumentom w sporze z przedsiębiorcami oferują także rzecznicy konsumentów, Inspekcja Handlowa. Bezpłatne porady udzielane są również pod numerem telefonu 800 007 707 przez Federację Konsumentów oraz w jej oddziałach. Z bezpłatnej pomocy ekspertów można skorzystać także wysyłając pytania na adres: porady@dlakonsumentow.pl, który obsługuje Stowarzyszenie Konsumentów Polskich. Poradnictwo konsumenckie w Polsce jest finansowane między innymi z budżetu UOKiK.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d490jk0

Podziel się opinią

Share
d490jk0
d490jk0