Trwa ładowanie...
d13afkn

UOKiK ws. zgody na koncentrację (komunikat)

...

d13afkn
d13afkn

25.07. Warszawa - UOKiK informuje:

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie przez Nippon Paper Industries kontroli nad spółka Jujo Thermal

Nippon Paper Industries (Japonia) prowadzi działalność w zakresie produkcji papieru (m.in. gazetowego, listowego i drukarskiego). Współkontrolowana przez Nippon i Ahlstrom Corporation spółka Jujo Thermal (Finlandia) opracowuje, wytwarza i sprzedaje papier termiczny przeznaczony do drukowania etykiet, metek i przewieszek. W wyniku koncentracji nastąpi zmiana kontroli - będzie ją sprawował tylko Nippon.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

d13afkn

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Jednocześnie informujemy, że na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania. Na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji. Więcej informacji o zasadach łączenia przedsiębiorców w przygotowanym specjalnie opracowaniu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ kk/

d13afkn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13afkn