Trwa ładowanie...
dawafy2

UOKiK wydał osiem zgód, m.in. dla Energi Invest na budowę elektrowni gazowej

17.12. Warszawa (PAP) - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał osiem zgód, w tym m.in. zgodę dla Energi Invest i Supply Board International Investments na wybudowanie...

Share
dawafy2

17.12. Warszawa (PAP) - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał osiem zgód, w tym m.in. zgodę dla Energi Invest i Supply Board International Investments na wybudowanie elektrowni gazowej oraz zgody na przejęcia dla Emperii Holding, Alchemii i Mondi - poinformował UOKiK w komunikacie.

Energa Invest jest podmiotem zależnym gdańskiej spółki Energa, odpowiedzialnym m.in. za realizację programu budowy gazowych źródeł wytwarzania energii. Electricity Supply Board International Investments prowadzi działalność w zakresie inwestycji kapitałowych w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją energii elektrycznej i zarządzaniem elektrowniami.

"Uczestnicy koncentracji mogą utworzyć wspólny podmiot w celu realizacji projektu budowy i późniejszej eksploatacji elektrowni gazowej, która ma zostać utworzona w 2016 roku w okolicach Grudziądza lub Gdańska" - napisano w komunikacie UOKiK.

dawafy2

Emperia Holding otrzymała zgodę UOKiK na przejęcie Aldik Nova, prowadzącej sprzedaż produktów codziennego użytku na terenie województwa lubelskiego.

Ponadto prezes Urzędu zgodziła się na zakup przez spółkę Alchemia części mienia ISD Huty Częstochowa - w postaci Zakładu Produkcji Rur oraz przejęcie przez Mondi spółki Smurfit Kappa Paper Sack Polska - przedsiębiorcy prowadzą działalność polegającą na produkcji i sprzedaży worków przemysłowych.

UOKiK uznała także, że konkurencji nie naruszy przejęcie przez Systexan kontroli nad X-Trade Brokers Dom Maklerski. Systexan należy do grupy kapitałowej kontrolowanej przez Polish Enterprise Fund VI. Przedmiotem działalności X-Trade Brokers jest obrót pozagiełdowymi pochodnymi instrumentami finansowymi dla klientów detalicznych oraz działalność maklerska.

Przedstawiciele Enterprise Investors informowali wcześniej, że spółka X-Trade Brokers może docelowo trafić na giełdę.

Zgodę UOKiK otrzymały również spółki: Fiat Auto Poland, na przejęcie spółki Gestin Polska oraz Atic Services, na nabycie 100 proc. udziałów w Morskim Terminalu Masowym Gdynia (MTMG).

Ostatnia decyzja UOKiK dotyczy zgody na przejęcie przez TDJ spółki Remag, zajmującej się głównie produkcją kombajnów chodnikowych używanych w górnictwie i budownictwie podziemnym. (PAP)

pam/ asa/

dawafy2

Podziel się opinią

Share
dawafy2
dawafy2