Trwa ładowanie...
dgqmzay

UOKiK: zgoda na koncentrację General Electric (komunikat)

...

dgqmzay
dgqmzay

07.03. Warszawa - UOKiK informuje:

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na utworzenie przez General Electric Company i FADEC International wspólnego przedsiębiorcy.

Spółkę General Electric (USA) tworzy szereg jednostek biznesowych podzielonych na odrębne działy (np. energetyka, transport, finanse i lotnictwo). Działalność przedsiębiorcy w zakresie lotnictwa obejmuje m.in. produkcję silników. FADEC International (USA) za pośrednictwem swoich udziałowców zajmuje się projektowaniem i produkcją autonomicznych systemów sterowania silnikami lotniczymi. W wyniku koncentracji dojdzie do utworzenia wspólnego przedsiębiorcy, którego działalność będzie się skupiać na finansowaniu prac rozwojowych nad systemami nowej generacji, a następnie ich odsprzedażą.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

dgqmzay

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Jednocześnie informujemy, że na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania. Na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji. Więcej informacji o zasadach łączenia przedsiębiorców w przygotowanym specjalnie opracowaniu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ mick/

dgqmzay
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgqmzay