Trwa ładowanie...
d4m5plv

UOKiK: zgoda na koncentrację (komunikat)

...
Share
d4m5plv

07.11. Warszawa - UOKiK informuje:

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na utworzenie przez pięć spółek wspólnego przedsiębiorcy pod nazwą BoostAeroSpace.

Spółki Airbus, Dassault Aviation, EADS, Safran i Thales (wszystkie z siedzibami we Francji) prowadzą działalność m.in. w zakresie projektowania i produkcji samolotów cywilnych i wojskowych, pojazdów kosmicznych, rakiet, satelitów, systemów obronnych oraz usług z nimi związanych.

d4m5plv

Głównym celem działalności wspólnego przedsiębiorcy - BoostAeroSpace jest utworzenie portalu internetowego, który m.in. usprawni współpracę on-line pomiędzy uczestnikami koncentracji oraz umożliwi ich klientom dostęp do usług teleinformatycznych.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

Zgodnie z przepisami, transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Jednocześnie informujemy, że na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d4m5plv

Podziel się opinią

Share
d4m5plv
d4m5plv