Trwa ładowanie...
d11mzwj

UOKiK: zgoda na koncentrację (komunikat)

...

Share
d11mzwj

15.11. Warszawa - UOKiK informuje:

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie przez spółkę European Polymers and Chemicals Distribution kontroli nad spółką Motor Polimer.

Spółka European Polymers and Chemicals Distribution z Belgii należy do grupy kapitałowej Brenntag, która działa na rynku dystrybucji wyrobów chemicznych. Motor Polimer zajmuje się m.in. sprzedażą tworzyw sztucznych wykorzystywanych np. do produkcji folii, powłok kablowych czy rur. W wyniku koncentracji European Polymers and Chemicals Distribution nabędzie 100 proc. udziałów Motor Polimer.

d11mzwj

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

Zgodnie z przepisami, transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Jednocześnie informujemy, że na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania. Na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji. Więcej informacji o zasadach łączenia przedsiębiorców w przygotowanym specjalnie opracowaniu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d11mzwj

Podziel się opinią

Share
d11mzwj
d11mzwj