Trwa ładowanie...
d1zmqkd

UOKiK: zgoda na koncentrację - Polish Energy Partners (komunikat)

...

d1zmqkd
d1zmqkd

28.09. Warszawa - UOKiK informuje:

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie przez spółkę Polenergia Holding kontroli nad Polish Energy Partners.

Polenergia Holding (Luksemburg) nie prowadzi działalności operacyjnej - zajmuje się zarządzaniem portfelem akcji i udziałów swoich spółek zależnych. Spółka należy do grupy kapitałowej Kulczyk Investments. Polish Energy Partners stoi na czele grupy kapitałowej zajmującej się m.in. wytwarzaniem energii elektrycznej w farmach wiatrowych, stanowiących odnawialne źródła energii. W wyniku koncentracji Polenergia Holding przejmie kontrolę nad Polish Energy Partners za pośrednictwem spółki celowej.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

d1zmqkd

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania. Na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji. Więcej informacji o zasadach łączenia przedsiębiorców w przygotowanym specjalnie opracowaniu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ akuc/

d1zmqkd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zmqkd