Trwa ładowanie...
d34wj0z

UOKIK: zgoda na przejęcie (komunikat)

...

Share
d34wj0z

21.12. Warszawa - UOKIK informuje:

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie przez spółkę V4C Eastern Europe Holding kontroli nad Home.pl

V4C Eastern Europe Holding jest cypryjską spółką holdingową, której podstawowym celem działalności jest inwestowanie w przedsiębiorstwa z Europy Środkowo-Wschodniej. Home.pl prowadzi działalność w zakresie szeroko rozumianych usług internetowych, w tym hostingu, sprzedaży domen internetowych, bezpieczeństwa w sieci oraz handlu elektronicznego. W wyniku koncentracji V4C Eastern Europe Holding przejmie, bezpośrednio lub za pośrednictwem spółki celowej, kontrolę nad Home.pl.

d34wj0z

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Jednocześnie informujemy, że na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie dwóch lat od ich wydania. Na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji. Więcej informacji o zasadach łączenia przedsiębiorców w przygotowanym specjalnie opracowaniu.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ wni/

d34wj0z

Podziel się opinią

Share
d34wj0z
d34wj0z