Trwa ładowanie...
d3ukna5

UPC Polska złożyło do UOKiK wniosek ws. przejęcia Multimedia Polska

Warszawa, 29.11.2016 (ISBnews) - UPC Polska złożyło do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek w sprawie przejęcia kontroli nad spółką Multimedia Polska S.A. z siedzibą w Gdyni, podał Urząd.  

Share
d3ukna5

Wniosek wpłynął 25 listopada, sprawa jest w toku.

"Zgłaszana koncentracja polega na przejęciu przez UPC Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (UPC) wyłącznej kontroli nad Multimedia Polska S.A. z siedzibą w Gdyni (MMP) poprzez nabycie 100% akcji i praw głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy MMP od obecnych akcjonariuszy MMP" - czytamy w informacji.

W połowie października br. akcjonariusze Multimedia Polska zawarli przedwstępną umowę sprzedaży 91 764 808 akcji, stanowiących 100% w kapitale zakładowym spółki, na rzecz UPC Polska. Grupa Multimedia Polska została wyceniona w transakcji na 3 mld zł (enterprise value). Ostateczna cena będzie uzależniona od poziomu podstawowych wskaźników operacyjnych i finansowych biznesu telekomunikacyjnego (RGU, przychody, EBITDA)
na dzień zamknięcia transakcji.

UPC należy do grupy kapitałowej Liberty Global. Liberty Global jest międzynarodowym dostawcą usług telekomunikacyjnych, w tym dostępu do treści telewizyjnych, szerokopasmowego dostępu do internetu, stacjonarnej telefonii oraz usług mobilnych, działającym w ponad 30 krajach w Europie, Ameryce Łacińskiej i na Karaibach. UPC prowadzi działalność w Polsce oferując usługi dostępu do telewizji, szerokopasmowego dostępu internetu, usługi telefonii stacjonarnej oraz mobilne usługi telekomunikacyjne, podał Urząd.

d3ukna5

MMP jest spółką matką grupy kapitałowej skupiającej się na dostarczaniu szerokiego zakresu usług telekomunikacyjnych w Polsce, w tym telewizji, stacjonarnego i mobilnego dostępu do internetu oraz telefonii stacjonarnej i mobilnej. Grupa MMP prowadzi również działalność w obszarze usług ubezpieczeniowych oraz usług związanych z dostawą mediów, tj. dostawy gazu i energii elektrycznej, ale ta część jej działalności jest wyłączona z zakresu transakcji i pozostanie przy akcjonariuszach MMP, podał także Urząd.

(ISBnews)

d3ukna5

Podziel się opinią

Share
d3ukna5
d3ukna5