Trwa ładowanie...
d45vfpg

URE zaakceptuje wniosek PGNiG o obniżenie taryfy gazowej - Swora

22.11. Warszawa (PAP) - Jeżeli Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo złoży do Urzędu Regulacji Energetyki wniosek o obniżenie taryfy gazowej, zostanie on rozpatrzony pozytywnie -...

d45vfpg
d45vfpg

22.11. Warszawa (PAP) - Jeżeli Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo złoży do Urzędu Regulacji Energetyki wniosek o obniżenie taryfy gazowej, zostanie on rozpatrzony pozytywnie - powiedział w poniedziałek PAP prezes URE Mariusz Swora.

PGNiG nie wyklucza, że jeśli analizy wskażą na możliwość obniżenia taryfy gazowej, to złoży taki wniosek do URE. Jak powiedziała w poniedziałek PAP rzeczniczka PGNiG Joanna Zakrzewska, analizy trwają i prawdopodobnie zakończą się w listopadzie.

"Jeżeli PGNiG złoży taki wniosek, to będzie on rozpatrzony pozytywnie" - powiedział Swora. Wyjaśnił, że cena gazu jest pochodną cen surowców ropopochodnych i kursu złotego. "W tej chwili złoty jest dość stabilny. Cena ropy się waha, ale jest na jakimś tam stabilnym poziomie" - powiedział w poniedziałek PAP Swora.

W ubiegłym tygodniu wiceprezes Urzędu Regulacji Energetyki Marek Woszczyk powiedział, że jeśli stosownego wniosku nie złoży PGNiG, to urząd ma możliwość uruchomienia postępowania w tej sprawie.

PGNiG prowadzi analizy ze względu na umocnienie się złotego względem dolara i stabilizację cen na rynku ropy naftowej. (PAP)

luo/ mki/ jra/ gor/

d45vfpg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45vfpg