Trwa ładowanie...
d2374er

USA/Wzrosty na Wall Street po lepszych od oczekiwań wynikach spółek

Wtorkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się wzrostami głównych indeksów po lepszych niż oczekiwano wynikach kwartalnych spółek. W centrum uwagi rynków były też mieszane dane na temat inflacji w USA.

Share
d2374er

Na koniec dnia indeks Dow Jones Industrial wzrósł o 0,42 proc. do 18 161,94 pkt. Nasdaq Composite zwyżkował o 0,85 proc. do 5243,84 pkt. S&P 500 wzrósł o 0,62 proc. do 2139,60 pkt.

Uwaga rynków we wtorek skupiona była na publikacji raportów kwartalnych spółek.

Lepsze od konsensusu wyniki podał Goldman Sachs. Akcje spółki rosły o prawie 2 proc. Wyniki banku są zgodne z ogólnym trendem w tym sektorze - w piątek lepsze od oczekiwań wyniki podały JP Morgan i Citigroup, a w poniedziałek Bank of America.

d2374er

Wyższy od oczekiwań zysk na akcję w III kwartale zanotowały również m.in. BlackRock, Johnson&Johnson, United Health i Philip Morris International.

W poniedziałek po sesji kwartalne wyniki podał IBM, którego zysk netto i przychody w III kw. były lepsze od oczekiwań.

Powyżej konsensusu okazały się też wyniki kwartalne Netflix. Akcje giganta telewizyjnego rosły we wtorek o około 20 proc.

We wtorek na rynek spłynęły dane na temat inflacji w USA. Wskaźnik CPI we wrześniu wzrósł o 0,3 proc. w ujęciu mdm i był zgodny z oczekiwaniami analityków, natomiast inflacja bazowa, czyli wskaźnik, który nie uwzględnia cen paliw i żywności, wyniosła 0,1 mdm i była poniżej konsensusu.

d2374er

Z danych makro inwestorzy poznali też indeks nastrojów wśród amerykańskich firm budowlanych, który spadł mdm i był zgodny z oczekiwaniami.

Inwestorzy z uwagą przyglądają się także wypowiedziom członków FOMC w sprawie ewentualnej podwyżki stóp procentowych. W poniedziałek głos zabrał wiceprezes Fed, Stanley Fischer, który ostrzegł przed niebezpieczeństwami związanymi z utrzymywaniem się niskich stóp procentowych.

d2374er

Podziel się opinią

Share
d2374er
d2374er