Uwaga inwestorów skierowana na EBC

Środowa sesja mijała pod znakiem dominacji podaży. Notowania kontraktów terminowych systematycznie zniżkowały przez całą sesję. Kurs otwarcia wypadł na 2 788 pkt, co było jednoczesnym maksimum dziennym. Począwszy od pierwszych minut handlu FW20U11 zniżkowały, a pierwsza fala spadkowa zakończyła się w na 2 766 pkt tuż po godz. 10.

07.07.2011 08:19

Prawie do godz. 16 trwała konsolidacja kursu z nieznaczną przewagą podaży, natomiast po godz. 16 sprzedający ponownie się uaktywnili i sprowadzili wycenę wrześniowej serii kontraktów terminowych do 2 757 pkt. Na końcowym fixingu FW20U11 przyjęły wartość 2 767 pkt (-0,5%). Dzienny wolumen obrotu wyniósł 28,5 tys. sztuk i był o ponad 40% wyższy niż na sesji wtorkowej. Wczoraj, zgodnie z oczekiwaniami RPP pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie (główna to 4,5%). W trakcie wczorajszej sesji opublikowano niemieckie dane o zamówieniach w przemyśle w maju, które wzrosły powyżej konsensusu do 12,2% r/r z 10,6% r/r poprzednio. Z kolei w USA opublikowano raport Challengera, z którego wynika, że liczba zwolnień pracowników w czerwcu była wyższa od liczby zwolnień majowych.

Obraz
© (fot. BM Banku BPH)

Sytuację na amerykańskim rynku pracy pokaże piątkowa publikacja stopy bezrobocia (konsensus 9,1%). O godz. 16 opublikowano amerykański ISM dla usług w czerwcu, który wyniósł 53,3 pkt wobec 54 pkt oczekiwań oraz 54,6 pkt poprzedniego odczytu. Dzisiejsza sesja będzie przebiegać pod znakiem wyczekiwania na decyzję EBC ws. stóp procentowych. Rynek oczekuje wzrostu do 1,5%.

W trakcie wczorajszej sesji na wykresie FW20U11 pokazał się czarny korpus, a strona kupująca obroniła wsparcie będące połową (2 762 pkt) białej świecy z 29.06. Sytuacja techniczna ulegnie pogorszeniu, gdy podaż doprowadzi do przełamania poziomu 2 750 pkt, gdzie aktualnie znajduje się linia długoterminowego trendu wzrostowego. Niepokojące sygnały płyną z oscylatora ADX, który w trakcie wczorajszej sesji zaczął zwiększać swoje wartości powyżej 20 pkt, przy podażowym układzie linii +DI oraz –DI, co ze średnioterminowego horyzontu oznacza wstępny sygnał sprzedaży.
Liczba otwartych pozycji w trakcie wczorajszej sesji sugerowała przewagę podaży, jednak w końcówce dnia zniwelowała swoją negatywną wymowę. Może świadczyć to o braku odwagi graczy do podjęcia działań zmierzających do rozpoczęcia fali spadowej. Także popyt nie ma determinacji do wyraźnego odbicia, co finalnie sprowadza się do utrzymywania się niepewności i marazmu.

BM Banku BPH

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)