Trwa ładowanie...
d11hzwy

Uwaga na fałszywe maile od firmy kurierskiej. Oszuści liczą, że otworzymy załącznik

Kurier próbował dostarczyć przesyłkę, ale bez skutku, dlatego nałożona została opłata 6,5 tys. zł - mail z taką informacją i fałszywą fakturą dostał mieszkaniec Bydgoszczy od oszustów podszywających się pod firmę DHL. Pułapka czyhała w załączniku maila.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
 DHL informuje, że nie ma możliwości powstrzymania rozpowszechniania fałszywych e-maili.
DHL informuje, że nie ma możliwości powstrzymania rozpowszechniania fałszywych e-maili. (PAP)
d11hzwy

Sprawę nieudanego ataku phishingowego na swojego czytelnika opisuje "Gazeta Pomorska".

- Od razu mi się to wydało podejrzane. Dla pewności jednak zadzwoniłem na infolinię DHL i opowiedziałem o mojej fakturze. Usłyszałem, że firma takich maili nie wysyła - napisał czytelnik gazety. - Powiedziano mi też, że nie jestem pierwszy, który zgłasza tę sprawę - dodał.

Luiza Arament z biura prasowego DHL Parcel Polska wyjaśniła, że jej firma w ogóle nie wysyła tego typu wiadomości. - Ktoś bezprawnie używa nazwy naszej firmy i naszych danych adresowych - podkreśliła.

d11hzwy

Jaki jest cel wysyłania tego typu wiadomości? Oszuści liczą na to, że z ciekawości czy z obawy przed konsekwencjami finansowymi klikniemy w załącznik.

Po rozpakowaniu załącznika zamiast faktury uruchomimy złośliwe oprogramowanie na naszym komputerze, które może narazić nas na różnego rodzaju szkody.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d11hzwy

Podziel się opinią

Share

d11hzwy

d11hzwy