Trwa ładowanie...
oszustwa internetowe

Uwaga na fałszywe maile od firmy kurierskiej. Oszuści liczą, że otworzymy załącznik

Kurier próbował dostarczyć przesyłkę, ale bez skutku, dlatego nałożona została opłata 6,5 tys. zł - mail z taką informacją i fałszywą fakturą dostał mieszkaniec Bydgoszczy od oszustów podszywających się pod firmę DHL. Pułapka czyhała w załączniku maila.

Share
Uwaga na fałszywe maile od firmy kurierskiej. Oszuści liczą, że otworzymy załącznik
Źródło: PAP
dxbjjbu

Sprawę nieudanego ataku phishingowego na swojego czytelnika opisuje "Gazeta Pomorska".

- Od razu mi się to wydało podejrzane. Dla pewności jednak zadzwoniłem na infolinię DHL i opowiedziałem o mojej fakturze. Usłyszałem, że firma takich maili nie wysyła - napisał czytelnik gazety. - Powiedziano mi też, że nie jestem pierwszy, który zgłasza tę sprawę - dodał.

Luiza Arament z biura prasowego DHL Parcel Polska wyjaśniła, że jej firma w ogóle nie wysyła tego typu wiadomości. - Ktoś bezprawnie używa nazwy naszej firmy i naszych danych adresowych - podkreśliła.

Jaki jest cel wysyłania tego typu wiadomości? Oszuści liczą na to, że z ciekawości czy z obawy przed konsekwencjami finansowymi klikniemy w załącznik.

Po rozpakowaniu załącznika zamiast faktury uruchomimy złośliwe oprogramowanie na naszym komputerze, które może narazić nas na różnego rodzaju szkody.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxbjjbu

Podziel się opinią

Share
dxbjjbu
dxbjjbu