Trwa ładowanie...
d3q6rwx
agent ubezpieczeniowy
+1

Uwaga na fałszywych agentów. Tu ich sprawdzisz

Ktoś oferuje ci polisę. Zanim ją wykupisz sprawdź, czy przypadkiem nie jesteś naciągany przez fałszywego pośrednika. Komisja Nadzoru Finansowego uruchomiła w internecie rejestr agentów ubezpiecze­nio­wych.
Share
Uwaga na fałszywych agentów. Tu ich sprawdzisz
Źródło: Jupiterimages
d3q6rwx

Wyszukiwarka uruchomiona przez KNF umożliwia nam sprawdzenie, czy dana osoba rzeczywiście jest agentem ubezpieczeniowym. Zgodnie z przepisami agentem ubezpieczeniowym jest przedsiębiorca, który ma podpisaną umowę agencyjną z zakładem ubezpieczeń i jest wpisany do rejestru agentów ubezpieczeniowych.

Często spotykamy się z określeniami: subagent lub pracownik agenta ubezpieczeniowego. To nie agenci ubezpieczeniowi, ale osoby wykonujące czynności agencyjne. One również widnieją w rejestrze on-line pod nazwą PRACOWNICY.

TU SPRAWDZISZ AGENTA

d3q6rwx

"Jeżeli osoba, która oferuje Państwu zawarcie jakiejkolwiek umowy ubezpieczenia nie jest zarejestrowana w rejestrze agentów ubezpieczeniowych może być oszustem. W takiej sytuacji lepiej nie zawierać jakichkolwiek umów i skontaktować się z Departamentem Licencji Ubezpieczeniowych i Emerytalnych pod numerem (022) 262 49 76 lub (022) 262 49 96" - czytamy na stronie KNF.

Potrzebujesz porady prawnej? Skontaktuj się z ekspertem!

d3q6rwx

Podziel się opinią

Share
d3q6rwx
d3q6rwx