Trwa ładowanie...
d11jv2q
09-09-2016 08:44

Vantage może przystąpić do sprzedaży Promenad Epsilon i Zita na początku 2017 r.

Warszawa, 09.09.2016 (ISBnews) - Vantage Development może zaoferować do sprzedaży budynki Epsilon i Zita zrealizowane w ramach kompleksu Promenady Bussines Park we Wrocławiu na początku przyszłego roku, poinformował ISBnews członek zarządu Dariusz Pawlukowicz. W pierwszej kolejności spółka chce jednak zwiększyć stopień komercjalizacji Zity, dla której ostatnich etapów otrzymała właśnie pozwolenie na użytkowanie.

d11jv2q
d11jv2q

"Nie zaczniemy nowego projektu biurowego, dopóki nie zmniejszymy portfela nieruchomości komercyjnych. Po oddaniu etapów A i D w budynku Promenady Zita w naszym portfelu nieruchomości komercyjnych będzie blisko 40 tys. m2 powierzchni pracującej - w naszej ocenie to za dużo. Dlatego chcemy sprzedawać" - powiedział Pawlukowicz w rozmowie z ISBnews.

"Na rynek możemy wyjść z Epsilonem i Zitą 'w paczce' z początkiem przyszłego roku, ale to dopiero, kiedy osiągniemy lepszy poziom komercjalizacji. Dla Espilona wynosi on 100%, ale w Zicie - ok. 50%. Gdy osiągniemy 70-80%, to będzie dobry moment" - kontynuował.

Promenady Business Park to docelowo kompleks pięciu budynków biurowych realizowanych w ramach strefy biurowej inwestycji Promenady Wrocławskie. Do tej pory powstały budynki Epsilon i Zita, budynki Kappa, Omega i Sigma są w planach.

W tym tygodniu Vantage informował również, że VD Invest - jego spółka zależna - przyjęła list ofertowy dotyczący sprzedaży biurowca Delta 44 we Wrocławiu za 28 mln zł netto. Spółka ocenia, że może dojść do zawarcia przedwstępnej umowy sprzedaży i przyznała funduszowi wyłączność do czasu zakończenia procesu due diligence.

Vantage Development S.A. to firma deweloperska, realizująca projekty w segmencie mieszkaniowym i biurowym. Spółka jest notowana na GPW od marca 2012 r. W 2015 r. sprzedała 613 lokali w porównaniu do 255 sprzedanych rok wcześniej.

Tomasz Chaberko

(ISBnews)

d11jv2q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11jv2q