Trwa ładowanie...
d2mn1gd

Vectra Inwestycje będzie pośrednio kontrolowała 57,34 proc. głosów Spraya

23.1.Warszawa (PAP) - Na mocy podpisanej w piątek umowy Vectra
Inwestycje nabędzie udziały spółki Fowey, do której akcjonariusze
Spray wniosą wcześniej aportem 1.423.390 akcji...

Share
d2mn1gd

23.1.Warszawa (PAP) - Na mocy podpisanej w piątek umowy Vectra Inwestycje nabędzie udziały spółki Fowey, do której akcjonariusze Spray wniosą wcześniej aportem 1.423.390 akcji Spraya stanowiących 44,12 proc. kapitału zakładowego i uprawniających do 57,34 proc. głosów na WZA - poinformował Spray w komunikacie.

"Zgodnie z ustaleniami umowy inwestycyjnej zbywający potwierdzili, że Vectra Inwestycje z tytułu przejęcia kontroli nad w/w pakietem akcji emitenta będzie miała prawo wpływu na sprawy korporacyjne spółki i zobowiązali się dodatkowo, że stosownie do swoich kompetencji będą należycie i bez zwłoki wspierać ogłoszenie i przeprowadzenie przez Vectra Inwestycje i Fowey wezwania do zapisywania się na sprzedaż wszystkich akcji spółki" - napisano w komunikacie.

Według informacji ze strony internetowej spółka Vectra Inwestycje jest właścicielem wszystkich sieci należących do grupy Vectra. Do jej zadań należy rozbudowa, modernizacja oraz bieżąca techniczna eksploatacja infrastruktury technicznej, w oparciu o którą Vectra świadczy swoje usługi. Spółka zajmuje się również nabywaniem sieci telekomunikacyjnych, odgrywając istotną rolę w rozwoju grupy Vectra, opartym m.in. na konsolidacji polskiego rynku telewizji kablowej.

Vectra jest grupą kapitałową, której siedziba znajduje się w Gdyni. Oprócz spółki Vectra Inwestycje jedną z głównych spółek w grupie jest Vectra SA - ogólnopolski, drugim pod względem liczby abonentów operator kablowy w Polsce oraz dostawca usługi triple play.(PAP)

gsu/ gor/

d2mn1gd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mn1gd
d2mn1gd