Trwa ładowanie...
d2bb2t9
31-12-2015 09:44

Veniti planuje nowe projekty, nie wyklucza przejęć w perspektywie 2-3 lat

Warszawa, 31.12.2015 (ISBnews) - Veniti chce skupić się m.in. na opracowaniu i rozwoju autorskich rozwiązań informatycznych dostępnych na urządzenia stacjonarne i mobilne, a także planuje rozwój przez przejmowanie lub łączenie się z podmiotami polskimi lub zagranicznymi w perspektywie najbliższych 2-3 lat, podała spółka.

d2bb2t9
d2bb2t9

"Po zmianach w akcjonariacie, zarządzie i radzie nadzorczej, które miały miejsce w okresie 08-09.2015 działalność spółki skoncentrowana jest na szeroko pojętych działaniach marketingu zintegrowanego - wpierających sprzedaż w sektorze B2B. Strategia jest konsekwencją połączenia części biznesowych Veniti i Boomerang, zwiększenia kompetencji i planów rozwoju spółki na najbliższe lata" - czytamy w komunikacie.

Połączenie części biznesowych Veniti i Boomerang wniosło do spółki oprócz dodatkowych kompetencji, także portfolio klientów w branżach dotychczas nie obsługiwanych (m.in. IT, budownictwo, samochody ciężarowe)
. "Emitent zamierza przedstawić nową, szeroką ofertę usług dotychczasowym klientom, pokazując efekt synergii. Emitent zamierza rozwijać swoją działalność poprzez pozyskiwanie nowych klientów w wybranych segmentach rynku i branżach. Żeby osiągnąć postawiony cel zamierza zatrudnić branżowych specjalistów i zmienić system docierania do potencjalnych klientów" - czytamy dalej.

Największy nacisk spółka zamierza położyć na opracowanie i rozwój autorskich rozwiązań informatycznych, dostępnych na urządzenia stacjonarne i mobilne. "Rozwiązania te usprawnią proces zarządzania projektami, ich realizacji oraz pozwolą obliczać stopę zwrotu z prowadzonych dla klientów działań. Dzięki temu klienci spółki będą mogli oceniać efektywność podejmowanych działań. Zarząd zamierza także zmniejszyć koszty operacyjne spółki oraz zwiększyć marżowość poprzez dostarczanie bardziej złożonych, a tym samym bardziej rentownych usług" - podała spółka.

Spółka planuje także rozwój przez przejmowanie lub łączenie się z podmiotami polskimi lub zagranicznymi w perspektywie najbliższych 2-3 lat. "Działania te pozwolą osiągnąć pozycję w czołówce branży w Polsce oraz wysoką pozycję zagranicą. Emitent dopuszcza również inne możliwości działań kapitałowych, które pozwolą na rozwój spółki. Zarząd prowadzi rozmowy z wąskim gronem podmiotów. O efektach negocjacji zarząd będzie informował odpowiednimi komunikatami" - czytamy.

Veniti S.A. od 2011 r. notowana jest na rynku NewConnect. Od czasu debiutu spółka zbudowała system zakupowy rejsów wycieczkowych - portal sprzedażowy Kruzy.pl.

(ISBnews)

d2bb2t9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bb2t9