Trwa ładowanie...
d1i84vz

Vistula ma dodatkowe dwa miesiące na renegocjonowanie kredytu z Fortis Bankiem

31.3.Warszawa (PAP) - Vistula Group i jej spółka zależna Galeria
Centrum zawarły z Fortis Bank Polska porozumienie, na mocy którego
na dwa miesiące bank zawiesił konieczność...

d1i84vz
d1i84vz

31.3.Warszawa (PAP) - Vistula Group i jej spółka zależna Galeria Centrum zawarły z Fortis Bank Polska porozumienie, na mocy którego na dwa miesiące bank zawiesił konieczność spłaty głównej kwoty zaciągniętych przez te spółki kredytów - poinformowała Vistula w komunikacie.

Fortis Bank zobowiązał się także do niepodejmowania w tym okresie czynności egzekucyjnych i zabezpieczających wobec Vistuli i spółki zależnej.

"Zawarcie niniejszego porozumienia umożliwi dokończenie procesu negocjacji między stronami, których celem jest uzyskanie długoterminowego finansowania dla spółki, które refinansuje obecne pomostowe finansowanie uzyskane na przejęcie spółki W.Kruk" - napisano w komunikacie.

"W okresie tym strony zobowiązały się do prowadzenia w dobrej wierze negocjacji w celu zawarcia umowy restrukturyzacyjnej, zawierającej warunki refinansowania zadłużenia spółki i spółki zależnej wynikającego z następujących umów" - dodano.

Vistula ma kredyt na 250 mln zł zaciągnięty w Fortis Bank Polska na zakup akcji W.Kruka. Jego termin spłaty upłynął z końcem marca. Zarząd spółki od dłuższego czasu negocjuje z bankiem zrolowanie tego kredytu. (PAP)

pr/ ana/

d1i84vz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1i84vz